Kultura
05/08/2021 Jaroslav Baďura

Léto v centru? Ostravský Pant nabízí řadu skvělých akcí!

Užijte si léto v centru! Ostravské Centrum Pant připravilo řadu akcí, které si budete moci užít v samém středu Ostravy. První akce je už dnes!

Čtvrtek 5. 8. / 19.30 / zahrada Domu umění (GVUO)

Eva Turnová & Tomáš Hradil: koncert https://www.facebook.com/events/136409801939814/?active_tab=about

„Procházka Turnovým hájem“

Literárně-hudební večer se čtením z Turnových hájů a písněmi obou hudebníků.

Eva Turnová, hudebnice, spisovatelka, překladatelka, výtvarnice. Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje, zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka a několik dalších filmů a scénářů. Hrála ve filmech Jana Hřebejka, Petra Zelenky a Viktora Tauše. Působila jako baskytaristka v kapelách DG 307, Šílenství Mejly Hlavsy a The Plastic People of the Universe; v současnosti koncertuje s vlastní kapelou Eturnity. V posledních sedmi letech přispívá svými sloupky do časopisů Instinkt, Reflex, a Reportér pod názvem „Turnový háj“. Tyto hořkohumorné glosy, nabité jemnou ironií, vycházejí pod stejným názvem knižně. Od roku 2018 uvádí brněnské divadlo Na provázku jejich dramatizaci. Letošní sloupky začaly být také pravidelně vysílány v pořadu Názory a argumenty na frekvenci Český rozhlas Plus.

Tomáš Hradil, hudebník, cestovatel a básník, dramaturg a producent. Po studiích na FF MU v Brně žil a tvořil v Holandsku, Německu, Francii, Španělsku a Irsku. Věnuje se autorské umělecké tvorbě, produkci koncertů a festivalů. Frontman holešovského Chorchestru. V současnosti působí v kapelách Los Perdidos, Heda Pěňová a podílí se na projektu zhudebněné poezie I. M. Jirouse „I vši“. Od 2017 zároveň na sólové dráze.

Koncert proběhne na zahradě Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění (vstup z ulice Švabinského). V případě nepříznivého počasí v Centru PANT (cca 100 metrů ne křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií).

Vstupné: 150 Kč Předprodej vstupenek on-line na GoOut: https://goout.net/cs/eva-turnova+tomas-hradil/szlegpr/ on-line na OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/.../146350-eva-turnova-tomas... fyzicky na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT.

……………………………………………….

Čtvrtek 12. 8. / 20.00 / Centrum PANT

V centru pozornosti: Terezie Vodička Kovalová

Talk show Jana Kunzeho https://www.facebook.com/events/344052360534444?active_tab=about

Pokračování nové talk show Centra PANT. Večery Jana Kunzeho s výjimečnými umělci, které vás seznámí s jejich životním příběhem, názory a myšlením, navíc okořeněné jejich písněmi a hudbou v netradičním, komorním provedení.

Violoncellistka a ostravská rodačka Terezie Vodičková Kovalová patří v současné době mezi nejžádanější české hudebnice. Díky svému půvabu a platinovým vlasům je nepřehlédnutelná a stále více se prosazuje i v oblasti modelingu. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Přestože od třinácti let hrála v klasických orchestrech i s filharmonií, její hudební cesta se vine spíše alternativními vodami. Nebojí se elektronické avandgardy, ale ani mainstreamového Vivaldianna. Spolupracovala s nejznámějšími českými hudebníky od Jarka Nohavici, přes Lenku Dusilovou, Davida Stypku až k hiphopovým hvězdám jako je Paulie Garand nebo Kenny Rough. Její stopu nese vice než 60 hudebních alb různých žánrů.

Vstupné: 120 Kč Předprodej vstupenek on-line na GoOut: https://goout.net/.../v-centru-pozornosti-jana.../szfcipr/ on-line na OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/.../146351-terezie-vodicka... a fyzicky na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT.

………………………………………………..

Úterý 24. 8. / 20.00 / zahrada Domu umění (GVUO)

LiStOVáNí.cz: Švejk 2021

Scénické čtení osudů stále aktuálnějšího Švejka. https://www.facebook.com/events/551201639459260?active_tab=about

LiStOVáNí vyráží znovu na cesty, a to hned s letní peckou!!!

S čím jiným vyrazit na turné po rozvolnění a téměř roce a půl izolace než právě se stále aktuálnějším Švejkem a jeho osudy. Ne, že by měl Alan Novotný v hlavní roli na sobě červený svetr s logem „v krizi vás ochráníme”, ale rozhodně se těšte, že se v tom současné Česko a naše společnost dozajista promítne. A bude to docela nálož. Haškovo veledílo mělo v roce 2021 velké výročí a LiStOVáNí s tímto nadčasovým tématem vyráží znovu na cesty. A nudit vás tohle léto rozhodně chtít nebude!

Účinkují: Alan Novotný a Jiří Ressler

Koncert proběhne na zahradě Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění (vstup z ulice Švabinského). V případě nepříznivého počasí v Centru PANT (cca 100 metrů ne křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií).

Vstupné: 150 Kč Předprodej vstupenek on-line na GoOut: https://goout.net/cs/listovani-svejk/szhdsqr/ on-line na OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/.../146595-listovani-cz-svejk... fyzicky na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT.

……………………………………………

Středa 25. 8. / 19.00 / zahrada Domu umění (GVUO)

Jan Burian: koncert

https://www.facebook.com/events/218400950153175?active_tab=about

Letní večer pražského písničkáře. Jan Burian je pravidelným a oblíbeným hostem Centra PANT. Přijďte si užít jeho inteligentní a laskavý humor, který se skrývá v jeho písních i mluveném slově. S Janem Burianem přichází příjemně strávený večer!

Koncert proběhne na zahradě Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění (vstup z ulice Švabinského). V případě nepříznivého počasí v Centru PANT (cca 100 metrů ne křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií).

Vstupné: 150 Kč Předprodej vstupenek: on-line na GoOut: https://goout.net/cs/jan-burian/szebepr/ on-line na OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/.../hudba/146229-jan-burian.html fyzicky na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT.

…………………………………………….

Pondělí 30. 8. / 19.30 / Letní scéna Amfi Ostrava-Poruba (letní kino)

151 dní po evropských stezkách

Cestovatelská přednáška Lucie Kutrové – Holky s bucket listem. https://www.facebook.com/events/233759731796529?active_tab=about

Pojďte procestovat kus světa, načerpáte trochu inspirace a rozhodně se dost pobavíte. Lůca vám poví celý svůj příběh – jak začalo její cestování, jak se zamilovala do hor, jak připsala svou 120 položku na seznamu snů a přání a jak konečně našla parťáka pro život. Bude vyprávět o své Svatojakubské pouti, zavzpomíná na Pacifickou hřebenovku i depresi, která přišla poté. Představí traily v Evropě i Česku. Čekají nás příhody z toulek, rady a tipy pro cestování se psem, dítětem, bráchou i tátou. A taky vám poradí, co si s sebou zabalit na dobrodružství v přírodě.

 • Svatojakubská pouť - Camino de Santiago • Tour du Mont Blanc • Walkers Haute Route • Alpe-Adria Trail • Julius Kugy Trail • přechod Nízkých Tater a Malé Fatry • přechod Madeiry • přechod Moravských Beskyd a Javorníků • vymyšlený trail v Rakousku
 • A protože se Lůca snaží vždy pomáhat zvířatům, která neměla tolik štěstí jako její parťák Marvel, založila projekt #PomáhámSMarvelem, kam bude směřovat nemalá část výdělku večera, tj. do útulků, kde jsou peníze v této době velmi třeba.

  Vstupné moc se těším na Tvé cestovatelské zážitky .... 200Kč chci poslat pár korunek navíc pro zvířátka do útulků, které s Marvelem podporujete ... 300Kč dobrých skutků není nikdy dost ..... 500 Kč Vstupenku zakoupíte on-line i fyzicky – info na FB události nebo www.holkasbucketlistem.com

  Lucie Kutrová (28) • Narodila se v Havířově a vyrůstala v malém městě Petřvald u Karvíné • Cestuje po světě a plní si to, co si napsala na seznam přání, kterých chce dosáhnout. Naučila se tak například anglicky, pracovala v cizině, jela do Austrálie, uběhla půlmaraton, sama šla pěšky Svatojakubskou cestu, zatím ale třeba ještě neumí španělsky, neviděla polární záři ani nejela Tour de France. • Prošla Pacific Crest Trail z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím. Trasa stezky měří 4 260 km a je považována za jednu z nejkrásnějších stezek na světě. • Vyšly jí dvě knihy, 151 dní Pacifickou hřebenovkou a 151 dní po evropských stezkách. • Píše blog www.holkasbucketlistem.com, a žije na instagramu @holka_s_bucket_listem_luca • Spolu s přáteli založila neziskovou organizace Pomáhej s Marvelem, která se snaží pomáhat útulkům, jež se starají o opuštěná, nemocná a zraněná zvířata. Sem vkládá nemalou část výdělku z prodeje svých knih, přednášek a dalších aktivit.

  ……………………………………………….

  Čtvrtek 2. 9. / 20.00 / zahrada Domu umění (GVUO)

  Fotografické REFLEXe Martina Straky

  Autor promítne a okomentuje své snímky pořízené pro prestižní časopis Reflex https://www.facebook.com/events/540406773773565?active_tab=about

  Fotoreportér Martin Straka promítne a okomentuje své snímky pořízené pro prestižní časopis Reflex.

  Koncert proběhne na zahradě Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění (vstup z ulice Švabinského). V případě nepříznivého počasí v Centru PANT (cca 100 metrů ne křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií).

  Vstupné: 100 Kč Předprodej vstupenek on-line na GoOut: https://goout.net/.../fotograficke-reflexe.../szlsdsr/ on-line na OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/.../146632-fotograficke... fyzicky na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT.

  Sdílejte článek