Kultura
14/06/2024 Jaroslav Baďura

Léto v centru začíná! Přináší filmy, koncerty i divadelní představení

Foto: se souhlasem Centra PANT

Léto v centru Ostravy začíná! Zahájí je v sobotu 15. června odpoledne dětský den se spoustou soutěží a her, následovat bude bezmála dalších třicet zajímavých akcí, koncertů či divadelních představení a filmů.

"Jde už o třetí ročník, pokud nepočítáme ten nultý u Galerie výtvarného umění Ostrava, odkud jsme se pak přesunuli na Černou louku," říká darmaturgyně Léta v centru Hana Mužná.

Proč vlastně Léto v centru? "Chtěli jsme oživit centrum, kromě velkých festivalů toho v Ostravě v létě moc není a náš festival trvá tři měsíce, takže si každý může vybrat tu svou akci," říká Hana Mužná a dodává, že organizátoři dodržují pravidelné dny pořádání akcí v rámci Léta v centru. "Akce jsou vždy v úterý a ve čtvrtek, ve středu je opékačka u Pavilonu."

Foto: se souhlasem Centra PANT

Organizátorům z ostravského Centra PANT se po třech letech podařilo zapojit do Léta v centru i další partnery - o letní kino se stará Minikino, inscenace budou pod záštitou MOVE Ostrava, zapojí se i Ostrava Kamera Oko. "Léto v centru je tak barevnější a navíc si pomáháme navzájem s propagací akcí."

Další myšlenkou, na které Léto v centru stojí, je podpora místních umělců. "To se daří především v rámci hudebních autorských večerů, kdy se diváci mohou těšit na neokoukané tváře hudebníků či kapel, které teprve začínají," říká Hana Mužná.

Foto: se souhlasem Centra PANT

Sama se nejvíce těší na letní kino, které letos odehraje oblíbené kusy, například filmy Vesničko má sředisková nebo Kouř. "Určitě si chci užít i autorské večery a moc si slibuju od divadel, protože ta budou skvělá," láká dramaturgyně.

Upozorňuje na to, že pokud bude v době konání akce pršet, pak se například promítání ruší, ale divadlo se může přesunout do prostor Centra PANT a pro koncert se najde náhradní termín.

"Vstupné na každou akci je sto korun, doporučujeme teplé oblečení a třeba i deku, protože pozdě večer může být chladno."

Seznam akcí je možné najít na webu letovcentruostrava.cz.

Sdílejte článek