Nejnovější zprávy: Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch Vážíme si vás, děkujeme! Moravskoslezský kraj ocenil zdravotní sestřičky

Kultura

Letošní Beats for Love bude festivalem plným světových hvězd

Více než 40 velkých hvězd světové taneční hudby zahraje na letošním 7. ročníku největšího českého a slovenského tanečního festivalu Beats for Love, který se bude konat od 3. do 6. července v areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Beats for Love 2018 (Foto: Lukáš Ston)

Celkem na Beats for Love vystoupí přes 400 účinkujících na 15 scénách, které budou žánrově zaměřeny na house, techno, drum and bass, hardcore & hardstyle či electroswing.

„Oproti loňskému ročníku budeme mít letos dvojnásobný počet zahraničních hvězd a dojde také k dalšímu rozšíření programu i areálu, kde chystáme mimo jiné velké šapitó o rozměrech 40 x 40 metrů,“ uvedl na úterní tiskové konferenci ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Zase o něco větší a kvalitnější show plnou světel či laserů podle něj nabídne hlavní Love stage, na které během čtyř dnů vystoupí DJ megahvězdy jako Don Diablo a Oliver Heldens z Nizozemska či Robin Schulz a Sven Väth z Německa.

O start programu na hlavní scéně se ve středu 3. července od 16:00 postará taktéž německý DJ Alle Farben, jehož hity patří mezi nejhranější v evropských rádiích.

Když k tomu připočteme další hvězdná jména jako Claptone, Netsky nebo Wilkinson, je zřejmé, že organizátoři připravili dosud nejsilnější „line-up“ v historii festivalu, který se poprvé konal v roce 2013.

Letošní program „velké taneční párty“ bude jak o hudebním zážitku, tak o atraktivních diskuzích a workshopech, které budou součástí doprovodných aktivit.

„Poprvé v areálu pořádáme DJ školu či hudební konferenci Beats Evolution, kde budou spíkři z Česka i zahraničí představovat z různých úhlů hudební svět a život v něm,“ doplnil ředitel Beats for Love.

Již tradiční součástí festivalu jsou charitativní projekty, které budou tentokrát orientovány na podporu dvou vážně nemocných lidí, šestileté Emmy Plačkové a třiadvacetiletého Honzíka Kuňáka.

Kamil Rudolf věří, že letošní ročník bude opět lákat nejen všechny fanoušky taneční hudby, ale i ty, kteří přijedou do Dolních Vítkovic za atmosférou a novými zážitky.

Vstupenky na festival, jehož návštěvnost v předchozích letech překračovala hranici 40 tisíc lidí, jsou stále k dispozici v rámci předprodeje.