Společnost
28/11/2015 Jaroslav Baďura

Lidé se v Ostravě fotí nazí se psy. Projekt má pomoci útulkům

Původně to měl být jen kalendář se dvanácti fotografiemi nahých modelek, které se vyfotí se psy a peníze z prodeje kalendáře půjdou do útulků. Jenže autorka dostala tolik nabídek od odvážných žen i mužů, že fotek je nakonec mnohem více. Chystá se výstava a aukce...

„Na počátku celého projektu jsem měla přání nafotit dvanáct modelek s útulkovými psy ve formě uměleckého aktu a vydat roční kalendář, učinit skromnou pomoc a propagaci útulků trochu jinak, odvážně,“ uvádí autorka projektu Silvie Schmuckerová.

„Vydala jsem veřejnou výzvu s plným zněním mého záměru fotit akty s útulkáčky na Ostravsku a během dvaceti čtyř hodin jsem měla téměř stovku nadšených modelek a modelů, dychtících jakkoliv pomoci a fotit se.“

Autorka projektu se tak rozhodla kromě kalendářů uspořádat prodejní výstavu aktů, která bude zahájena v ostravském klubu Atlantik od 4. prosince do 4. ledna 2016.

Slavnostní vernisáž s aukcí fotografií se bude konat 11. prosince v 18:00 v klubu Atlantik, bude zde současně probíhat materiální sbírka pro spolupracující útulky a organizace a finanční sbírka pro Psí život. Veškerý zisk z fotografií poputuje do organizace, z níž zvíře na fotce pochází.

Sdílejte článek