Nejnovější zprávy: V Moravskoslezském kraji přibylo 1463 nakažených, dosud nejvíce. Pozitivních je 30 procent testů Fantom z kadeřnictví dopaden. Muž vykrádal salony po celé Ostravě

Společnost

Lidská hyena v Ostravě okradla muže s epileptickým záchvatem

​Nepříjemnou situaci prožil 39letý muž z Ostravy-Přívozu, kterému neznámý pachatel 27. července odcizil bezmála 6 tisíc korun.

Ilustrační foto: Archiv

Stalo se to v době, kdy se u okradeného dostavil epileptický záchvat.

"Událost přišel poškozený muž osobně oznámit na policejní služebnu v Ostravě–Přívoze ještě téhož dne. K incidentu uvedl, že se u něj epileptický záchvat dostavil na ulici Podmolova krátce po vystoupení z autobusu na autobusové zastávce Důl Odra kolem 10:30 hodin," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jakmile u něj záchvat po pár minutách odezněl, všiml si na zemi vedle ležící otevřené příruční tašky. Neznámý pachatel mu v době trvajícího záchvatu z jeho peněženky odcizil finanční hotovost, místo toho, aby muži poskytl první pomoc.

Policisté nyní prověřují veškeré okolnosti, taktéž vyhodnocují stopy získané na místě činu. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

"V této souvislosti žádáme možné svědky, aby jakékoliv poznatky k této události sdělili na nejbližší policejní služebnu, nebo na linku 158," dodala mluvčí.