Společnost
06/02/2020 Jaroslav Baďura

​Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích otevírá o víkendu ve stylu Hvězdných válek

Malý svět techniky U6 se po měsíční pauze hlásí o pozornost.

Otevře tematickým programem ve stylu Hvězdných válek a odmění všechny šikovné děti.

„Tradiční lednová odstávka v souvislosti se servisními pracemi na všech exponátech je za námi a jsme připraveni vstoupit v plné síle do sezony 2020,“ konstatoval ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Novinek pro letošní rok je podle něj hned několik. Rovnou u vstupu návštěvníky přivítá nový exponát, který byl vytvořen ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a představuje největší zajímavosti o vrtech na Zemi i na Měsíci.

Některé z exponátů U6 prošly modernizací, a tak si návštěvníci vyzkouší třeba práci se vzorníkem látek, tzv. žaboltamu – vlakový simulátor nebo velmi populární letecký simulátor.

Pro znovuotevření Malého světa techniky U6 je připravený speciální program nachystaný animátory. Proběhne o tomto víkendu (8. a 9. února) vždy od 10:00 hodin a zavede příchozí do světa Hvězdných válek.

Děti i rodiče jistě ocení nezapomenutelné setkání s filmovými postavami jako mistr Yoda, Luke Skywalker nebo s temným Darth Vaderem.

Návštěvníci budou objevovat mystickou Sílu, absolvují výcvik řádu rytířů Jedi, a pokud výcvikem úspěšně projdou, dočkají se bohaté odměny.

O necelý měsíc později proběhne v U6 slavnostní odhalení nové interaktivní expozice lodi NIKE, která se zatím připravuje.

Sdílejte článek