Nejnovější zprávy: V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál ​Příští sezona bude pro opavský basketbal výzvou, říká Dušan Štěnička

Společnost

Maskovaný muž přepadl lékárníka. Bil jej obuškem a vystřelil po něm

V úterý došlo v Bohumíně k přepadení lékárníka. V úterý krátce před sedmnáctou hodinou vstoupil do prodejny se zbraní v ruce maskovaný muž a žádal peníze.

„Lékárník pachateli vydal mince, které mu nestačily. Pachatel vyhrožuje použitím zbraně a žádá další peníze. Po odmítnutí pachatel několikrát udeřil lékárníka teleskopickým obuškem. Pak ze zbraně vystřelil a z prodejny utekl,“ popsala dramatické chvíle policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Pachatelova zbraň byla plynová pistole. Podle získaného popisu se mělo jednat o muže, který byl střední postavy a vysoký asi 178 cm. Na sobě měl vojenský maskovací kabát armády ČR, tzv. dubeňák kongo s kapucí přes hlavu, ojenské maskovací kalhoty světlešedé barvy a sportovní obuv tmavé barvy s bílou podrážkou. Na obličeji měl masku.

„Obracím se na případné svědky, kteří poznávají muže podle atypického maskování nebo oděvních součástek, aby nás neprodleně kontaktovali na linku 158,“ dodala mluvčí.