Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Společnost

Máte ve vodě bakterii, můžeme dál? Krajem obcházejí falešní zaměstnanci vodáren

Na Frýdecko-Místecku (například Kaňovice a Lučina) se v posledních dnech objevilo několik případů, kdy obyvatele kontaktují lidé vydávající se za zaměstnance „vodáren“.

Prvotní kontakt probíhá telefonicky, kdy se tito falešní zaměstnanci snaží údajně z pověření „vodáren“ domluvit osobní schůzku kvůli tomu, že se v pitné vodě odběratelů prý objevila bakterie.

Na osobní schůzku následně přijedou dva muži s kufříkem, kteří na vyžádání vytahují jakési pověření s názvem AQUA v hlavičce. Odběrateli nabízejí, že mu mohou během půl hodiny udělat laboratorní rozbor vody a zjistit, zda se v jejich vodě nějaký problém s kvalitou vyskytl. Zároveň tvrdí, že takto budou oslovovat jednotlivé obyvatele v okolí.

„Společnost SmVaK Ostrava se od těchto aktivit distancuje, služby tohoto typu si od žádného dodavatelského subjektu neobjednala. Zaměstnanci SmVaK se při návštěvě zákazníků vždy prokazují zaměstnaneckou kartičkou, o své návštěvě vždy s předstihem informují a k dopravě používají výhradně vozidla označená logem společnosti,“ uvedl mluvčí SmVaK Ostrava Marek Síbrt.

Informace o kvalitě dodávané vody a jejích parametrech mohou navíc zákazníci získat na internetových stránkách společnosti SmVaK www.smvak.cz, kde jsou aktualizovány s týdenní periodicitou.

Například dokument z posledního týdne najdete zde: http://www.smvak.cz/documents/20182/23613/Kvalita%20pitn%C3%A9%20vody%20v%20s%C3%ADti%20dle%20z%C3%A1sobovan%C3%A9%20oblasti.pdf/b3cd332d-847b-43f7-9294-67488a2f7926

Rozbory pitné i odpadní vody pro společnost SmVaK Ostrava realizuje společnost Aqualia infraestructuras inženýring s akreditovanou laboratoří pro dané analýzy. Více informací můžete nalézt například zde – http://www.ai-inzenyring.cz/laborator