Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Byznys

METALIMEX, sesterská společnost OKK Koksovny, je nejstabilnější firmou v ČR

METALIMEX, který získal ocenění CZECH Stability Award, je jedním z drahokamů na koruně skupiny MTX Group.

Foto: OKK Koksovny

Společnost, která v loňském roce oslavila 70 let od svého vzniku, se od počátku své existence zabývá obchodem s komoditami.

Přesto, že v současné době mezi ně patří zejména hliník, uhlí, koks, ocel a měď, v minulosti zobchodoval METALIMEX tolik zemního plynu, že by stačil zásobovat celou Českou republiku po dobu více než 20 let.

CZECH Stability Award je nejprestižnější firemní ocenění, které v České republice vydává Bisnode ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100. Je určeno pro nejúspěšnější tuzemské společnosti a vypovídá o jejich stabilitě a pravděpodobnosti úpadku na následujících 12 měsíců.

„Ocenění Czech Stability Award, kterého si velmi vážíme, považujeme za ocenění naší dlouhodobé práce na trhu s komoditami a v novodobé historii i výrobky sesterských firem. Jsme rádi, že zvolená strategie kapitálového propojení s výrobními firmami přes naši mateřskou společnost MTX Group přispívá k dlouhodobé stabilitě naší společnosti, která trvá více než 70 let a poskytuje silnou základnu pro další rozvoj,“ doplnil místopředseda představenstva společnosti METALIMEX David Bečvář.

Do skupiny MTX Group a.s. vedle METALIMEXU a. s. patří i společnosti jako OKK Koksovny, a.s., AL INVEST Břidličná, a.s., Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o., Měď Povrly a.s. a další.