Nejnovější zprávy: Do práce na kole bez kamionů v zádech. Ostrava postaví v Hrabové novou cyklostezku Černá kostka? Letos výběrové řízení, hotovo za tři nebo čtyři roky

Společnost

Míchám si kafe s pervitinem, je pak silnější, řekl policii zadržený řidič

Netradiční vysvětlení sdělil policistům při kontrole řidič v Ostravě-Porubě. Po pozitivním testu na návykové látky užaslým mužům zákona sdělil, že někdy konzumuje kávu s pervitinem, protože pak je nápoj silnější.

„Pozitivní výsledek v ukazatelích amphetamin/methamphetamin vykázal orientační test při silniční kontrole u 31letého řidiče,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Vozidlo zn. Škoda Felicie zastavila policejní hlídka v noci v Ostravě-Porubě. Řidič po pozitivní zkoušce k přítomnosti návykové látky odmítl odběr biologického materiálu.

Pozitivní test při následném výslechu řidič odůvodňoval užitím většího množství běžného léčiva, jež měl v poslední době užít pro své nachlazení. Závěrem doplnil, že někdy konzumuje kávu s pervitinem. Dle mužova vyjádření je pak káva silnější.

„Policisté muži zadrželi řidičský průkaz, je podezřelý z přestupku. O sankci rozhodne příslušný správní orgán,“ dodala mluvčí Holčáková.