Sport
10/02/2018 Tomáš Svoboda

Miliony v akci! Baník představil proti Slavii všechny posily

Něco mezi dvaceti až třiceti miliony korun utratil majitel Baníku Václav Brabec v zimní pauze za nové hráče. Fanoušci mohli všech sedm posil vidět poprvé v akci v sobotu na ostravském Městském stadionu, kde baníkovci v generálce na ligu prohráli s pražskou Slavií 2:3.

Přestože to byl „pouze“ poslední zápas zimní přípravy, něco o tom, jaké budou vyhlídky do jara, přece jen naznačil.

Tak například podle návštěvy, která činila více než tři tisíce fanoušků, bylo zjevné, že Ostrava se na fotbal pořádně těšila, a to navzdory mrazivým teplotám. Jistě, mistři ze Slavie byli soupeřem z nejatraktivnějších, ale velkou pozornost budil i nový tým Baníku, ve kterém místo výměny trenéra došlo k masivní přestavbě hráčského kádru.

V základní sestavě se objevili nově příchozí Jan Laštůvka, Christophe Psyché, Václav Procházka, Jiří Fleišman a Martin Fillo. V průběhu hry pak nastoupili také Dame Diop a Milan Jirásek.

Snad právě vzhledem k mnoha změnám byla herní tvář mužstva Radima Kučery taková, jak tomu v generálkách bývá. Místy hráli baníkovci velmi svižně a odvážně jako třeba při obou gólových akcích, ve kterých mělo vždy prsty duo Martin Fillo – Tomáš Poznar. První přihrával a střílel, druhý v obou případech přesně zakončoval.

Mimochodem, škarohlídi, kteří na konto Poznara tradičně pronášejí věty typu „tak už zase hrajeme bez útočníka“, měli rázem o téma méně.

Jindy to ale bylo po fotbalové stránce kostrbaté. Zvláště po změně stran, kdy Baník postupně ztrácel sílu a o slibné vedení 2:1 přišel. Nejprve svým druhým gólem v zápase srovnal Škoda, v samém závěru pak rozhodl Ngadeu.

„Možná, že kdybychom zůstali u pojetí hry z první půle, třeba by výsledek byl lepší, ale pro mě to dnes byla pořád příprava, která nám měla ještě pomoct ukázat určité prvky ve hře, navíc proti velmi kvalitnímu soupeři. A z tohoto pohledu to naprosto splnilo účel. Máme teď týden na to, abychom ještě doladili formu,“ komentoval duel trenér Kučera.

Má pravdu. Ladit bude třeba. Asi každý, kdo na podzim kritizoval snadno prostupnou obranu, si musel všimnout, že v tomto směru zůstalo vše spíše při starém. Kvalita protivníka nemůže být omluvou.

Velmi pozitivní naopak může být zvýšená variabilita ofenzivní hry, kde najednou neplatilo „vše na Baroše“. Slibně se ukázal Fillo, ožil také Robert Hrubý a o Poznarovi, který zaskakuje za momentálně zraněnou legendu, už byla řeč.

Celkově by se chtělo říct, že přes zimu se mezi baníkovci nejvíce otáčel majitel, který ještě de facto potřebuje dotáhnout transfer zkušeného stopera Procházky. Pak to bude jenom na trenérovi a na hráčích.

Známému rčení, že „pravda se ukáže na hřišti“, budou milionově posílení baníkovci čelit přesně za týden, kdy začne těžká cesta za záchranou utkáním proti Slovácku. To už budou muset jít výmluvy na přípravu a zkoušení stranou…

Sdílejte článek