Auto
23/06/2020 Václav Menšík

Modelová řada nového Hyundai i30 z Nošovic je kompletní

Hyundai Motor Manufacturing Czech

Dnes v noci sjel z linky nošovického závodu první modernizovaný Fastback i30 N Line a portfolio úspěšných modelů i30, které jsou z Nošovic vyváženy do celého světa, je nyní kompletní. Na trh přichází s novými motory, 48V mild-hybridní technologií a dalšími moderními prvky.

Nový Hyundai i30 je již třetí generací vozu i30. Právě i30 byl v roce 2008 prvním vozem, který sjel z linky moderního závodu a můžete jej vidět ve vstupní hale továrny. Do dnešního dne tak má oblíbený model na kontě více než 1,17 milionu vozů vyrobených v HMMC a exportovaných nejen do Evropy. Loni tyto vozy nejčastěji putovaly do Německa, Španělska, České republiky, Velké Británie a Polska, doplnil Miroslav Jasiok,“ vedoucí subdivize výroby v HMMC. Mimo Evropu tyto vozy míří třeba do Maroka, na Nový Zéland či do Singapuru. Celkově lze Hyundai i30 z Nošovic potkat ve více než 40 zemích.

V oblíbenosti karosérií vítězí u zákazníků z celého světa nejkratší verze Hatchback před verzí Kombi a typem Fastback. Na českém trhu je tomu však jinak. Zde prodejům vládne Kombi, poté Fastback a nejkratší Hatchback je poslední. Možná i proto lze nyní sportovní variantu N Line objednat také u verze Kombi pro rychlou přepravu rodiny i všech nezbytných zavazadel na chalupu.

Modernizace přinesla celé modelové řadě i30 další rozšíření konektivity, velký 7“ digitální přístrojový štít, až 10,25“ displej navigace a celou řadu nových bezpečnostních prvků a asistentů. Za všechny lze jmenovat systém BlueLink, který umožní ovládat řadu funkcí automobilu na dálku přes mobilní telefon, kolizní asistenty nebo také asistent rozjezdu vozu před vámi. Díky němu už na křižovatce nezaspíte! Hyundai vás přátelsky upozorní, že auto před vámi už se světel odjíždí a vy byste měli vyrazit taky. Už nikdy na vás nebude nikdo netrpělivě troubit!

Dnešní statická prohlídka všech karosářských variant a dlouhé povídání s pány Miroslavem Jasiokem, vedoucím subdivize výroby a Martinem Klíčníkem, vedoucím subdivize kvality, kteří vývoji modernizované verze vozu věnovali více než rok usilovné práce, nás navnadila a je zřejmé, že pořádná testovací jízda bude nutná! S vyzkoušením nové i30 neváhejte ani vy, rozhodně to bude stát za to!

„Nový Hyundai i30 lze charakterizovat jako elegantnější, bezpečnější, modernější a hospodárnější. Takto atraktivní novinky a inovace přitahují pozornost a zájem zákazníků. S vhodně postavenou nabídkou, kterou jsme pro ně připravili, věříme, že budou silnou motivací k nákupu našich nových vozů,“ doplnil své kolegy z výroby a vývoje Martin Saitz, generální ředitel obchodního zastoupení Hyundai Motor Czech a uzavřel tak dopolední prezentaci vozů, které již míří k dealerům nejen v našem kraji.

Foto: Hyundai Motor Manufacturing Czech
Sdílejte článek