Komentáře
02/04/2020 Jaroslav Baďura

Modlitba nebo zpověď po telefonu? Na speciální lince budou duchovní

​Mimořádná telefonní linka 730 570 574 pro obyvatele Nového Jičína, která byla spuštěna 16. března, nově slouží nejen k objednání donášky nejnutnějšího nákupu a vyřízení nezbytných pochůzek, ale také k zajištění duchoví podpory.

Na tomto telefonním čísle dispečerky zprostředkují i hovor s duchovními z církve římskokatolické, evangelické nebo adventistů sedmého dne.

Linka je v provozu v pracovních dnech od 8:00 do 15:00 hodin. Obsluhují ji pracovníci městské organizace ProSenior Nový Jičín.

Nákupy a pochůzky, například do lékárny nebo na poštu, probíhají pouze v pracovní dny. Maximální částka, za kterou může být nákup pořízen, je 500 korun.

Na požádání může být zajištěna i duchovní pomoc a podpora kněží a kazatelů z různých církví. Dispečerky zajistí předání telefonního čísla volajícího.

„Telefonovat mohou věřící i nevěřící. V této době řada lidí trpí samotou, nejistotou a strachem. Proto jim chceme umožnit, aby si mohli o svých starostech a problémech popovídat z prostředí svého domova,“ řekl jáhen římskokatolické církve Antonín Urban.

Tato bezplatná služba slouží výhradně osamělým lidem, kteří jsou v izolaci kvůli koronavirovému onemocnění a lidem, kteří se neobejdou bez pomoci druhé osoby a jejich blízcí se o ně z důvodu karanténního opatření nemohou postarat.

Sdílejte článek