Společnost
15/01/2017 ČTK

Moravskoslezské areály byly o víkendu plné lyžařů i běžkařů

Zimní střediska v Moravskoslezském kraji nabídla o víkendu lyžařům výborné podmínky, což se odrazilo na vysoké návštěvnosti.

Areály mají dostatek sněhu, technického smíchaného s přírodním, kterého opět mírně přibylo. Všechna střediska jsou v provozu každodenně a podmínky přejí i běžkařům.

„Víkend byl skvělý. Lidí přijelo opravdu hodně,“ řekl provozovatel areálu Ski Bílá na Frýdecko-Místecku Jaroslav Vrzgula. V sobotu podle něj dorazilo do areálu na 2700 návštěvníků, v neděli jich bylo o něco méně.

Přes noc ze soboty na neděli připadlo na Bílé devět centimetrů sněhu a mírně sněžilo i dnes, na sjezdovkách nyní leží půl metru sněhu. „Projíždíme i běžecké stopy, upravujeme jich 70 kilometrů,“ řekl Vrzgula.

Hodně lyžařů dorazilo i do příměstského areálu Vaňkův kopec nedaleko Ostravy. „Byli jsme oba dny úplně zavaleni. Všichni vyrazili sportovat,“ řekl provozovatel střediska Martin Kafka.

Na sjezdovkách je 70 centimetrů sněhu a v areálu se lyžuje každý den od 08:30 do 21:00. „Podmínky jsou skvělé. Mráz není velký, takže co se týče sjezdovek, je to opravdu ideální,“ řekl Kafka.

V areálu Javorový vrch u Třince na Frýdecko-Místecku byla o víkendu podle provozovatele Jiřího Valenty návštěvnost standardní, průměrná. „Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to víc, protože loni byla špatná zima. Ale s ohledem na to, jaké jsou podmínky, to nebylo nic nadprůměrného, takže poroto hovořím o průměru,“ vysvětlil Valenta.

Na Javorovém je zhruba 25 centimetrů sněhu a lyžuje se tam každý den od 09:00 do 16:00. V okolí se i běžkuje, ale tratě se tam neupravují strojně.

Sdílejte článek