Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

Moravskoslezský kraj má 481 nakažených, 7 vyléčených a 7 mrtvých

V Moravskoslezském kraji je 481 lidí s nemocí covid-19.

Mapa: KHS Ostrava

Proti pondělnímu večeru přibylo 41 nemocných. Jedenáct lidí je evidováno jako vyléčených, sedm lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Krajská hygienická stanice Ostrava a ministerstvo zdravotnictví na svých webech.

Nejvíce nemocných je v kraji v Ostravě a jejím nejbližším okolí. Hygienici tam evidují 172 nemocných. Proti nedělnímu večeru jich v této části kraje přibylo 26. Na Frýdecko-Místecku je 113 nemocných.

Za posledních 24 hodin přibyli čtyři nemocní. Naopak nejméně, 20 nemocných, je na Bruntálsku. Tam se počet nakažených v posledních několika dnech nezměnil.

Nemoc covid-19 se prokázala už u 15 klientů Domova pro seniory Iris v Ostravě. Nemocní jsou i čtyři pracovníci domova. Domov už byl kompletně dezinfikován. S dekontaminací objektu pomáhali hasiči.

Pozitivní nález z testů zaměstnanců vyšel u pracovníka Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová, podle níž je muž v domácím ošetřování.

"Jde o sanitáře, který má na starost rozvážení materiálu a nepřichází do styku s pacientkami, lékaři ani porodními asistentkami. Provoz kliniky není nutné omezovat," řekla Petlachová.

Minulý týden se ve FNO nákaza koronavirem prokázala u tří lékařů z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. "Všechny testy dalších zaměstnanců této kliniky byly dosud negativní," řekla Petlachová.