Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Proměny kraje

Moravskoslezský kraj se chystá do Cannes. Chce do regionu lákat investory

Moravskoslezský kraj nabízí řadu příležitostí pro české i zahraniční investory. Prostřednictvím mezinárodního veletrhu MIPIM, který se uskuteční v polovině března ve francouzském Cannes, chce několika projekty nalákat některé z nich.

Foto: Archiv

Projekt rozvojového bydlení v okrajové části Nového Jičína, průmyslové zóny v Bruntále, Krnově a Mošnově i rozvojová komerční plocha na Slezské Hartě, kde by mohly vzniknout hotely, aquapark i cyklostezky.

Na tyto projekty bude hledat vedení Moravskoslezského kraje investory na mezinárodním veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes.

„Tento investiční veletrh je velice žádaný. Vystavuje na něm přes tři a půl tisíce investorů, developerů, bank, architektů a dalších,“ uvedl Jan Krkoška, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.

„Věříme, že našimi projekty oslníme a do našeho kraje pošleme nějakého investora, který by se tady mohl rozvíjet,“ pokračoval.

Kraj se chce na veletrhu ve Francii prezentovat jako ideální místo nejen pro podnikání, ale i pro život a volný čas. Proto představí i projekt obytného komplexu v Novém Jičíně.

„Jedná se o téměř pětihektarovou lokalitu na okraji Nového Jičína, blízko ulice Bohuslava Martinů. Podle zastavovací studie je to ideální místo pro výstavbu bytů, kde by svůj domov mohlo najít až 300 rodin. Věřím, že se najde developer, díky kterému se tato vize stane skutečností,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.

Další zajímavý projekt, pro kterého hledá kraj investora, je Letovisko Slezská Harta. V okolí přehrady v podhůří Jeseníků se plánuje vybudování zázemí pro cestovní ruch a volnočasové aktivity.

„Zpracovaná studie přináší vizionářský záměr pro obec Razová, kde má vzniknout rekreační centrum s aquaparkem a s možností ubytování, včetně kongresového centra. Pro obec Nová Pláň návrh počítá s vybudováním jachetního klubu s ubytováním a Leskovec nad Moravicí by měl projekt doplnit sportovně-rekreačním areálem, také s ubytováním,“ nastínil Krkoška.

„Chceme, aby byl Moravskoslezský kraj stále atraktivnější a aby pokračoval trend, kdy nám výrazně narůstá návštěvnost,“ dodal.

Veletrh MIPIM každoročně navštíví více než 26 tisíc účastníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů. Jedním z 3 350 vystavovatelů z více než 100 zemí světa bude i Moravskoslezský kraj.

Ten se letos bude prezentovat také na podzimním EXPO REALU v Mnichově. Tento veletrh každoročně navštíví zhruba 40 tisíc návštěvníků.