Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Proměny kraje

​Moravskoslezský kraj se úspěšně prezentoval na veletrhu MIPIM v Cannes

Moravskoslezský kraj se spolu s Ostravou, Prahou a Brnem prezentoval v rámci expozice Czech Cities and Regions na prestižním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes.

Foto: MSID

Na letošním 30. ročníku chtěl každý z vystavovatelů české expozice představit to nejlepší a nejatraktivnější, co má k dispozici. Také díky tomu byl o český stánek velký zájem. Moravskoslezský kraj jel na veletrh s pestrou nabídkou lokalit.

Návštěvníkům byly prezentovány například průmyslové zóny Krnov Červený Dvůr, Bruntál Západní Zóna I a III, podnikatelská zóna Nošovice, Multimodální logistické centrum Mošnov, dále projekt obytného komplexu v Novém Jičíně či plánované Letovisko Slezská Harta.

Nejvíce návštěvníky stánku zaujal projekt Letovisko Slezská Harta, který nabízí proměnu okolí vodní nádrže Slezská Harta a s ní velké investiční příležitosti v podobě vybudování středisek volného času a rekreačních areálů. Kromě toho byl velký zájem také o zmíněné průmyslové zóny.

Vedle konkrétních investičních záměrů byl na veletrhu prezentován také projekt, který MSID intenzivně řeší již několik měsíců, a to tzv. Pohornická krajina Karvinska (oblast mezi městy Karviná-Orlová-Havířov).

V rámci tohoto projektu MSID připravuje koncepci rozvoje obsahující různé návrhy využití území po ukončení těžby uhlí. Právě Pohornická krajina Karvinska byla na veletrhu trhákem a reakce návštěvníku jen potvrzují, že se jedná o originální koncept a jedinečnou příležitost nejen k investování.

Přípravu expozice za Moravskoslezský kraj měla na starost krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. „Letos jsme se do koordinace příprav stánku zapojili poprvé, a jsem rád, že se nám pečlivá příprava vyplatila. Také díky nové grafice a vizualizacím nabízených lokalit jevili investoři o naši nabídku velký zájem. To poukazuje na to, že region střední Evropy je stále zajímavý pro investování a Moravskoslezský kraj má co nabídnout. Celkově veletrh hodnotím jako velice úspěšný.“ říká Tomáš Kolárik, statutární ředitel MSID.

„Kromě samotné prezentace lokalit na stánku jsme v rámci veletrhu měli domluveny ještě individuální jednání s jednotlivými developery. Mnohá z nich byla úspěšná a zdá se, že z nich vyplyne další spolupráce.“ dodává Kolárik.

Jubilejní 30. ročník veletrhu MIPIM navštívilo přes 26 tisíc návštěvníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů.

Svou velikostí je MIPIM jednou z nejvýznamnějších realitních a investičních událostí roku. Bylo to znát také na celkové atmosféře veletrhu, která byla velice inspirující.

Delegace Moravskoslezského kraje získala mnoho kontaktů a díky schůzkám se zástupci developerských společností, bankovních domů a investorů se otevírá prostor pro další spolupráci.

Aktuální brožura s nabídkou investičních příležitostí a základním přehledem stávajících investorů v kraji je volně ke stažení také na webu msid.