Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Společnost

Moravskoslezští policisté obvinili muže z přípravy nájemné vraždy

​Moravskoslezští policisté obvinili šestačtyřicetiletého podnikatele z plánování vraždy bývalého obchodního partnera.

Vykonavatele nájemné vraždy si obviněný najal v podsvětí, slíbil mu několik desítek tisíc korun. Motivem zločinu byly neshody z dřívějšího společného podnikání obviněného a plánované oběti.

Novináře dnes o případu informoval náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita.

Podle něj čtyřiapadesátiletému muži, který měl být obětí, hrozilo reálné nebezpečí. "Nepochybujeme o tom, že to byl vážně míněný úmysl," uvedl Wita.

Dodal, že vykonavatele vraždy najal obviněný v polovině listopadu. Tomuto muži dal zadání, aby předepsaným způsobem a v předem naplánovaném čase zlikvidoval bývalého partnera, který se v té době nacházel na Frýdecko-Místecku.

Případný vykonavatel zatím nebyl obviněn. K jeho osobě se Wita nechtěl vůbec vyjadřovat. Odmítl komentovat, zda to nebyl právě tento muž, kdo policii na stopu chystané vraždy přivedl. "K dalším okolnostem se nemůžeme vyjádřit. Nemůžeme vyloučit, že padnou další obvinění," řekl.

Komentovat nechtěl ani plánovaný způsob provedení vraždy. "Obviněný s námi nespolupracuje. Toto jsou informace, které zná jen pachatel. Nechceme mu prostřednictvím médií napovídat," řekl policista. Uvedl jen, že zločin se měl tvářit jako přistižení zloděje, který se chtěl vraždou zbavit svědka.

Kriminalisté podnikatele zadrželi 18. listopadu v Praze. V té době už mělo být po vraždě. Do Prahy obviněný odjel, aby se vyhnul podezření a na dobu zločinu měl alibi.

Muž si vyslechl obvinění z vraždy ve stadiu pokusu. V případě odsouzení mu hrozí dvacetiletý trest.