Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Muž (33) se málem zabil při hledání hub. Spadl ze srázu v Beskydech

​Tým leteckých záchranářů z Ostravy zasahoval v sobotu 12. září odpoledne spolu s horskou službou u muže, spadlého z výšky v lese.

Ilustrační foto: Archiv

K události došlo v beskydské lokalitě Bílá na Frýdecko-Místecku. Operátoři ZZS přijali prvotní informaci o události krátce po patnácté hodině.

"Třiatřicetiletý muž spadl v lese při sběru hub poté, co uklouzl. Spadl přitom z přibližně dvacetimetrového srázu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Horská služba u něj započala s poskytováním první pomoci, a to včetně nepřímé srdeční masáže. Postižený totiž po pádu nejevil žádné známky života.

Odbornou resuscitací pak pokračovala ve snaze o záchranu také posádka vrtulníku. Po přibližně dvaceti minutách se leteckým záchranářům podařilo obnovit činnost srdce.

Pacient byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Lékař při prvotním ošetření zjistil poranění hlavy a hrudníku.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž vrtulníkem přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.