Společnost
04/08/2023 Petr Sobol

Muž dal své opilé přítelkyni fentanyl, ta poté zemřela

Žena v Bruntále zemřela po užití fentanylu. Ten jí podal její přítel.

Na konci července bruntálští policisté přijali oznámení o úmrtí třiačtyřicetileté ženy v Bruntále. Při zjišťování, shromažďování a vyhodnocování všech skutečností a okolností pojali podezření, že ke smrti mohlo dojít po užití drog.

Ještě ten den na místě zadrželi tři osoby a případ si následně převzali krajští kriminalisté. „Vrchní komisař následně zahájil trestní stíhání dvou osob, ženy (29) a muže (49) ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Obvinění předcházelo jednání ženy, která přinesla ke známým fentanylovou transdermální náplast. V průběhu dvou dnů, během kterých na místě pobývala, z ní získala omamnou návykovou látku fentanyl. Jednou měla použít větší část náplasti, aby byla droga silnější.

Získanou drogu měla žena sama užívat a část měla v obou dnech poskytnout i obviněnému muži, jako protislužbu za přespání. Ten si drogu opakovaně aplikoval.

Jendou měl obviněný aplikovat nitrožilně fentanyl i své přítelkyni. A to i přesto, že věděl, že je v aktuální silné opilosti. U poškozené došlo ke kombinované intoxikaci alkoholem a fentanylem a krátce po užití na místě umřela.

„Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše 18 let, trestní stání je vedeno vazebně. Muž byl v roce 2021 odsouzen za distribuci drog a byl mu uložen podmíněný trest,“ dodala Jiroušková.

Sdílejte článek