Společnost
31/07/2019 Jaroslav Baďura

Muž, kterého pobodaly vosy, málem zemřel. Pomohl mu rychlý zásah horské služby a záchranářů

​Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly spolu se členy horské služby u kriticky postiženého muže v Beskydech.

"Operátoři ZZS převzali v úterý 30. července před devatenáctou hodinou informaci o muži s poruchou vědomí, kterého pobodaly vosy. Do chatové osady Ondřejník poblíž Frýdlantu nad Ostravicí ihned vyjely dvě posádky z Frýdku-Místku," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Protože v dobrém časovém dosahu místa události byla horská služba, požádali operátoři ZZS o zásah i její členy.

Osmačtyřicetiletý muž byl na balkoně pobodán asi pěti vosami, udělalo se mu nevolno a stihl ještě dojít do pokoje, kde zkolaboval. První na místo události dorazili členové horské služby, kteří zahájili poskytování kvalitní první pomoci a postiženému podali i základní léky.

"V okamžiku příjezdu záchranářů byl však muž nadále v ohrožení života a těžkém šokovém stavu," uvedl Humpl.

Zasahující lékař jej uvedl do umělého spánku, zajistil jeho dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání dalších léků a stabilizaci základních životních funkcí byl pacient transportován do frýdecko-místecké nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče tamního anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

"Událost je dalším příkladem výborné spolupráce Moravskoslezských záchranářů a Horské služby Beskydy. Několikaminutový benefit získaný zásahem horských záchranářů před příjezdem posádek ZZS výrazně přispěl k úspěšné záchraně pacienta," dodfal Lukáš Humpl.

Sdílejte článek