Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

Muž opakovaně řídil i přes zákaz. Z auta jej odvedli rovnou k soudu

Nerozsvícenými světlomety vozu na sebe v Ostravě upozornil řidič osobního auta. Policejní hlídce však nepředložil řidičský průkaz, protože ten má až do roku 2022 zabavený. Policie navíc zjistila, že na muže byl už v prosinci vydán zatykač.

„Hlídka v průběhu kontroly zjistila, že řidiči soudy uložily tresty spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a automobil nesmí řídit v dalších šesti letech,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

V souvislosti s další obdobnou trestnou činností vydal také v prosinci roku 2015 soud příkaz k zatčení tohoto 32letého řidiče, přičemž po něm bylo rovněž vyhlášeno pátrání.

„Muže tak čekaly nejen obligatorní úkony trestního řízení i eskorta k soudu. Při výslechu muž doznal, že ač mu řízení motorových vozidel bylo zakázáno, za volant znovu usedl. Směřovat měl na nákup a poté měl codjet do porodnice pro ženu,“ uvedla mluvčí Holčáková.

Muž si vyslechl sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Aktuálně mu tedy hrozí další trest, v krajním případě trest odnětí svobody až na dvě léta.