Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Společnost

Muž půl roku čekal na dříví od podvodníka. Policii zavolal, až když přituhlo

​Šestadvacetiletý muž chtěl využít výhodné nabídky inzerátu, který nabízel k prodeji palivové dřevo a zásobit se tak několika kubíky kvalitního otopu na zimní měsíce. Bohužel se stal obětí podvodníka.

Ilustrační foto: pixabay.com

Jak sám poškozený v protokolu uvedl, s prodejcem se domluvili na odkupu 29 kubíků smrkového dřeva, za což zaplatil zálohu ve dvou splátkách na účet prodávajícího v celkové výši 12 000 korun," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Zbytek dohodnuté částky měl dle domluvy zaplatit řidiči, který měl dříví v průběhu měsíce července loňského roku dovézt na adresu kupujícího.

"Podvedený muž včerejšího dne policistům sdělil, že i když s ním prodávající přestal v létě komunikovat a profil s inzerátem zrušil, stále doufal, že se svého dříví dočká," uvedla mluvčí.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu, za což může být pachatel s ohledem k vyhlášenému nouzovému stavu odsouzen trestem odnětí svobody až na 8 let.