Nejnovější zprávy: Slavnostní otevření nového showroomu Lexus Ostrava mělo náboj Coufal trápil hvězdného Ronalda, z Frydrycha je kapitán polské Wisly

Společnost

Muž si při práci s kotoučovou pilou rozřezal hrudník a obličej

Velké drama se odehrálo v obci Morávka. Muž totiž ztratil kontrolu nad kotoučovou pilou, se kterou pracoval, a utrpěl vážná zranění.

Muž se vážně poranil při práci s kotoučovou pilou. Ilustrační foto: Pixabay.com

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 19. srpna u vážně zraněného muže na Frýdecko-Místecku. Informaci o úrazu v obci Morávka obdrželi operátoři tísňové linky 155 před třináctou hodinou. Na místo vyjely pozemní posádky z Frýdku-Místku a Nošovic, stejně jako i ostravští letečtí záchranáři.

Osmasedmdesátiletý muž se zranil při práci s kotoučovou pilou a zasahující lékaři zjistili vážná poranění v oblasti obličeje a hrudníku. „Pacient utrpěl značnou krevní ztrátu, byl však při vědomí a se zdravotníky komunikoval. V rámci přednemocniční neodkladné péče záchranáři zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků tlumících bolest, infuzních roztoků a dalších farmak,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Po uložení do vakuové matrace byl pacient vrtulníkem transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.