Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Společnost

Muziku nabídne Létofest, pochutnání Gastrofestival. Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 5. do 11. srpna 2019.

Ilustrační foto (letofest.cz)

5. 8. 20:30 DOBRÝ KONEC VŠECHNO SPRAVÍ

Součástí programu ostravských Letních Shakespearovských slavností je také něžně melancholická komedie pyšného odmítání a vytrvalé naděje (Slezskoostravský hrad)

6. 8. 8:30 LYSOHORSKÁ NEJ V DOPROVODU LAŠSKÉHO KRÁLE

Zdolejte královnu Moravskoslezských Beskyd s průvodcem a zažijte netradiční výstup. Sraz v Malenovicích na parkovišti u Rajské boudy, nutná rezervace na tel. 558 676 909 či e-mailem: janovska.dagmar@beskydy-info.cz

6. 8. 10:30 RADOVÁNKY V RADUNI ANEB KOUSEK ANGLIE

Šedesátiminutová prohlídka zahrnuje procházku kolem zámku a sýpky, návštěvu oranžerie a malý výlet do parku, program je možno navštívit každé úterý v 10:30 a 14:00 (státní zámek Raduň)

9. – 10. 8. LÉTOFEST OSTRAVA 2019

Létofest zavítá opět i do Ostravy, kde zahrají Xindl X, Pražský Výběr, Mig 21, Mandrage, IMT Smile, Monkey Business, Lenny, Tomáš Klus, Wanastowi Vjecy či Divokej Bill (Dolní Vítkovice)

9. – 10. 8. SUN ON LAKE

Festival spojující hudbu a sport. Vystoupí Prago Union, Madface, DJ Beaty, Philip TBC, DJ Kika, Necroz či Krackhouse Family, sport bude v režii Beat Up CREW či Atletiky Vítkovice (Štěrkovna Hlučín)

10. 8. GASTROFESTIVAL V KARLOVĚ STUDÁNCE

Festival zaměřený na speciality nejen z Moravskoslezského kraje, v rámci doprovodného programu zahrají kapely Mirai, Mňága a Žďorp. Kyvadlová doprava z Vrbna pod Pradědem a Malé Morávky, speciální „Gastrovlak“ odjíždí v 8:00 z nádraží Ostrava-střed

10. 8. 9:00 – 16:30 SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL

Oblíbená mezinárodní soutěž historických vozidel s názvem Oldtimer Parade (zámek Kravaře)

10. 8. 10:00 – 20:00 BĚHEJ LESY BÍLÁ

Běžecký závod startuje na vrcholu sjezdovky a vede po hraničním hřebenu s výhledy na Lysou Horu, jižní masív Smrku i slovenskou část Beskyd (Ski areál Bílá)

10. 8. 15:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. BOHEMIANS PRAHA 1905

Baníkovci budou usilovat o první domácí body v nové sezóně (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

11. 8. 15:00 TOY STORY 4

Proslulá série dětských filmů pokračuje čtvrtým příběhem, ve kterém kovboj Woody a spol. díky nové hračce objevují docela nový velký svět (Minikino kavárna, Ostrava)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce