Nejnovější zprávy: ​Krátkodobé jízdenky v ostravské MHD od ledna zdraží Muž našel při bourání domu 111 let starou kolejnici. Daroval ji železárnám

Společnost

Muziku nabídne Létofest, pochutnání Gastrofestival. Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 5. do 11. srpna 2019.

Ilustrační foto (letofest.cz)

5. 8. 20:30 DOBRÝ KONEC VŠECHNO SPRAVÍ

Součástí programu ostravských Letních Shakespearovských slavností je také něžně melancholická komedie pyšného odmítání a vytrvalé naděje (Slezskoostravský hrad)

6. 8. 8:30 LYSOHORSKÁ NEJ V DOPROVODU LAŠSKÉHO KRÁLE

Zdolejte královnu Moravskoslezských Beskyd s průvodcem a zažijte netradiční výstup. Sraz v Malenovicích na parkovišti u Rajské boudy, nutná rezervace na tel. 558 676 909 či e-mailem: janovska.dagmar@beskydy-info.cz

6. 8. 10:30 RADOVÁNKY V RADUNI ANEB KOUSEK ANGLIE

Šedesátiminutová prohlídka zahrnuje procházku kolem zámku a sýpky, návštěvu oranžerie a malý výlet do parku, program je možno navštívit každé úterý v 10:30 a 14:00 (státní zámek Raduň)

9. – 10. 8. LÉTOFEST OSTRAVA 2019

Létofest zavítá opět i do Ostravy, kde zahrají Xindl X, Pražský Výběr, Mig 21, Mandrage, IMT Smile, Monkey Business, Lenny, Tomáš Klus, Wanastowi Vjecy či Divokej Bill (Dolní Vítkovice)

9. – 10. 8. SUN ON LAKE

Festival spojující hudbu a sport. Vystoupí Prago Union, Madface, DJ Beaty, Philip TBC, DJ Kika, Necroz či Krackhouse Family, sport bude v režii Beat Up CREW či Atletiky Vítkovice (Štěrkovna Hlučín)

10. 8. GASTROFESTIVAL V KARLOVĚ STUDÁNCE

Festival zaměřený na speciality nejen z Moravskoslezského kraje, v rámci doprovodného programu zahrají kapely Mirai, Mňága a Žďorp. Kyvadlová doprava z Vrbna pod Pradědem a Malé Morávky, speciální „Gastrovlak“ odjíždí v 8:00 z nádraží Ostrava-střed

10. 8. 9:00 – 16:30 SRAZ HISTORICKÝCH VOZIDEL

Oblíbená mezinárodní soutěž historických vozidel s názvem Oldtimer Parade (zámek Kravaře)

10. 8. 10:00 – 20:00 BĚHEJ LESY BÍLÁ

Běžecký závod startuje na vrcholu sjezdovky a vede po hraničním hřebenu s výhledy na Lysou Horu, jižní masív Smrku i slovenskou část Beskyd (Ski areál Bílá)

10. 8. 15:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. BOHEMIANS PRAHA 1905

Baníkovci budou usilovat o první domácí body v nové sezóně (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

11. 8. 15:00 TOY STORY 4

Proslulá série dětských filmů pokračuje čtvrtým příběhem, ve kterém kovboj Woody a spol. díky nové hračce objevují docela nový velký svět (Minikino kavárna, Ostrava)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce