20/10/2022 Petr Sobol

Na Bayern autobusem, do Hlučína letadlem. Plzeň si přiletěla pro senzační porážku

​Zázraky se dějí. Své by o tom mohli vyprávět hlučínští fotbalisté, kteří ve středečním duelu MOL Cupu senzačně vyřadili Plzeň.

Hlučín působí v MSFL, která je třetí nejvyšší tuzemskou soutěží. V aktuálním ročníku je zatím druhý, proti Plzni ale rozhodně nebyl favoritem.

Viktorka je úřadujícím českým šampionem, který má na soupisce několik reprezentantů. Tým trenéra Michala Bílka je v čele tabulky i letos, navíc sbírá zkušenosti na půdě Ligy mistrů, kde hraje proti Barceloně, Interu Milán a Bayernu Mnichov, na jehož půdu nedávno vyrazil po dálnici autobusem.

Zato na zápas proti Hlučínu hráči západočeského týmu přiletěli letadlem. Domů se ale vraceli pořádně zklamaní, domácí outsider totiž vyhrál 3:2.

Všechno podstatné se odehrálo ve druhé půli. Do vedení mohli jít hosté, útočník Chorý ale neproměnil penaltu.

Dvacet minut před koncem rozjásal více než 1200 fanoušků Smékal, který poslal hlučínské do vedení. Za čtyři minuty sice srovnal Tijani, o další dvě minuty později se ale trefil znovu Smékal a bylo to 2:1.

Domácí fanoušci už pomalu začínali slavit, v poslední minutě je ale vrátil zpátky na zem Bucha, jenž vyrovnal. Utkání ale mělo jiného hrdinu – v nastavení uzavřel hattrick Smékal, který Hlučín poslal do osmifinále. Zato Plzeň je z domácího poháru venku.

„Je to něco úžasného. Samozřejmě víme, že Plzeň v prvním poločase nehrála se sestavou jako proti Bayernu, ale ve druhém už to tak bylo. Nelze, než si to užívat. Postoupili jsme zaslouženě,“ vychutnával si euforii domácí kouč Filip Smékal.

Na středeční večer zkrátka fotbalový Hlučín jen tak nezapomene. „Když dal Bucha gól v poslední minutě, bylo to pro nás strašné zklamání. Nakonec se ale ukázalo, že fotbal je spravedlivý,“ usmál se hlučínský trenér.