Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

Na dálnici u Bílova havarovalo auto. Čtyři lidé byli zranění

​Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno u nehody osobního automobilu značky Peugeot 206 na dálnici D1 u Bílova (okres Nový Jičín).

Foto: Hasiči

"Hasiči nejprve uzavřeli dálnici ve směru na Brno, poskytli čtyřem lehce zraněným předlékařskou pomoc, zalepili proraženou palivovou nádrž tmelem a otočili vlastníma rukama peugeot ze střechy na kola," popsal zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu po půl osmé ranní. Na dálniční úsek do Bílova (km 335, směr Brno) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů Studénka.

Všichni čtyři cestující byli při příjezdu hasičů mimo havarovaný peugeot, který ležel na střeše napříč dálnicí. Hasiči jim poskytli předlékařskou první pomoc - do příjezdu zdravotníků. Auto zabezpečili před případným požárem.

V první fázi zásahu hasiči zcela uzavřeli dálnici ve směru na Brno, po odjezdu sanitek byl uvolněn pravý jízdní pruh, který hasiči předtím zametli, protože byl hlavně plný střepů z roztříštěných oken peugeotu.

"Havarované auto mělo v nádrži zapíchnutý kovový patník. Otvor hasiči zatmelili, aby po převrácení zpět na kola neunikal benzín. Ještě pomohli s jeho naložením na vozidlo odtahové služby," dodal mluvčí.