Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Společnost

Na Hranečníku v Ostravě vzplál motor autobusu, řidič skončil v nemocnici

​Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 8. dubna odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního terminálu v Ostravě-Hranečníku mimo zastávky.

Foto: HZS MSK

"Při hašení se nadýchal kouře řidič, pomáhající kolegovi s hašením. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun. Může za ni technická závada na motoru Irisbusu, která se bude upřesňovat.

Operační středisko hasičů bylo o požáru parkujícího autobusu mimo nástupní a výstupní plochy pro cestující informováno ve čtvrtek ve 14 hodin. Vznikl pár minut po zastavení vozidla.

Do Hranečníku (městský obvod Slezská Ostrava) ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

Při příjezdu hasičů hořel motor v zadní části autobusu, v odstavné části dopravního terminálu bez cestujících, přenosnými hasicími přístroji jej již hasili řidič autobusu a jeho kolega.

"Hasiči požár uhasili během několika minut. Jednoho nadýchaného řidiče odvezla sanitka do nemocnice," dodal Kůdela.

Hasiči také likvidovali pomocí nasákavého sorbentu únik nafty na asfalt odstavné části.