Cestování
17/06/2020 Pavel Siuda

​Na Lysou horu s průvodcem? Zavede vás k vodopádům, do nejstarší hospůdky i k meteorologům

Nejnavštěvovanější vrchol Moravskoslezských Beskyd můžete v letní sezóně zažít jinak než tisíce ostatních turistů.

Stačí využít služeb průvodce, který namáhavý výšlap promění v celodenní zážitek. Komentované výstupy nabízí za drobný poplatek Turistické informační centrum Frýdek-Místek.

Doprovázené skupiny vychází z Malenovic a na letní sezónu se připravují speciální výstupy s Lašským králem a za západem slunce. Na první doprovázený výlet se můžete vydat již 5. července.

„Turistický produkt Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli, jsme již v loňském roce zatraktivnili přesunem místa startu výstupu z Ostravice do Malenovic. Trasa je sice delší, ale mnohem zajímavější,“ uvedla Lucie Talavašková z Turistického informačního centra Frýdek-Místek.

Zájemce čeká tříhodinový pohodový výšlap, při němž objeví krásu Satinských vodopádů, navštíví nejstarší hospůdku v  Beskydech a u Odrášových děr průvodce připomene zbojnické legendy.

Na vrcholu Lysé hory čeká na účastníky výpravy ještě jedno překvapení. „Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem se podívají pod pokličku předpovědi počasí na druhé nejvýše položené meteorologické stanici v České republice,“ prozrazuje Lucie Talavašková.

Průvodci na letošní turistickou sezónu připravili osm komentovaných výstupů, které navíc doplní dvě speciální cesty. V úterý 18. srpna bude na Lysou horu doprovázet osobně Lašský král a o týden později, v pátek 28. srpna, se turisté vydají na nejvyšší vrchol Beskyd pozorovat letní západ slunce.

Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději tři dny před plánovaným termínem na tel. čísle 558 676 909. Začátek trasy je vždy v  8.30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích.

Za výstup v předem stanoveném termínu zaplatí účastníci poplatek 80,- Kč, držitelé regionální návštěvnické karty Beskydy Card ji mohou uplatnit 20 % slevu. Výstupy je možno objednat i pro skupiny v předem dohodnutých termínech.

Stanovené termíny pro veřejnost na rok 2020:

úterý 14. 7., 21. 7., 28. 7. (v případě nepříznivého počasí se akce z těchto termínů přesouvá na středu)

18. 8. (v doprovodu Lašského krále, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na 19. 8.)

28. 8. (za západem slunce, start výstupu v 16.00 hod.)

neděle 5. 7., 9. 8., 13. 9., 20. 9., 11. 10. (bez náhradních termínů)

Sdílejte článek