Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Byznys

Na Meat Design míří i mimiD, hravý design pro nejmenší

Meat Design Ostrava - unikátní akce, která představí designéry, návrháře a výrobce z České republiky, Polska i Slovenska, čeká Ostravu už 24. až 27. listopadu v Dolu Hlubina. Magazín PATRIOT vám ještě před zahájením akce přinese portréty některých zajímavých účastníků.

Mimidesign, zkráceně mimiD, je značka fungující pod společností life4arch. Jde o architektonické studio, které mimo stavby a rekonstrukce zajímá také interiérový design. Na projektech i jednotlivých výrobcích se podílí obě majitelky, Ivana Svatošová a Klára Světlíková, a spousta dalších spolupracovníků.

„Pro architekturu jsou to specializovaní inženýři a v bytovém designu i designeři, kteří nám zajišťují detaily šití a výrobu. Iva je hlavou všeho z oblasti architektury a designu. Já mám na starosti provoz, finance, obchod a celkovou organizaci projektů,“ říká Klára, která má na starosti chod značky.

Vybavení pro děti lze sice na trhu nalézt, ale narazit na kompletní výbavu je podle majitelek téměř nemožné. Když se do jejich týmu mělo narodit první miminko, byl problém najít vybavení do postýlky, které by korespondovalo s celým bytem a zároveň s představou o vhodném a bezpečném prostředí pro dítě.

„Shánět kus po kuse, a následně ladit odstíny, bývá náročné. Proto jsme si nakreslily ideální pokojíček a nakonec si ho nechaly ušít a vyrobit. Naše produkty jsou unikátní v tom, že vyrábíme celý set – mantinel, potah na rošt postýlky, který je v České republice minimálně k dostání, peřinka, měkoučká deka, hračka a obrázky. Následně přibyla zavinovačka a na přání zákazníků například velký kapsář na stěnu,“ přibližuje Klára myšlenku projektu mimiD, který navíc pomáhá potřebným, jelikož se vše šije v chráněné dílně.

MimiD vytváří designové sety, které nejsou pro miminko rušivé, ale zároveň mají hravé detaily pro aktivní chvilky dítěte. Na své si přijdou i rodiče, kteří chtějí spát s postýlkou u postele, jelikož mantinely jsou rozděleny tak, aby byly přizpůsobivé a odnímatelné. Právě na jejich sety se mohou těšit návštěvníci ostravského veletrhu.

„Nyní máme připraveny tři sety a všechny přivezeme i na veletrh. Do budoucna ale budeme rozšiřovat naše portfolio dále. Zákazníci si mohou vše osahat a prohlédnout. Chceme jim ukázat vše tak, jak by to mohlo vypadat u nich doma,“ láká případné zájemce Klára.

Právě setkání se zákazníky je podle ní největší přínos všech výstav, kterých se účastní. Diskutují s nimi, přijímají nové podněty a vstřebávají informace. „Také se setkáváme s ostatními designéry, což je vždy velmi obohacující a také inspirující. Každý používá jiné materiály, má jiný rukopis, tak jako my, a to je úžasné,“ dodává.

Firma je na trhu teprve třičtvrtě roku a Meat Design bude její čtvrtá výstava. „Ostrava je pro nás výjimečná, protože jsme Ostraváci. Pocházíme odtud a máme k Ostravě velmi vřelý citový vztah, kdo by ji nemiloval? Strašně se nám líbí, kam Ostrava směřuje. Ne vše je již o penězích, ale také o lidech. Velmi rády a často se tady vracíme, a proto možnost vystavovat zde je pro nás čest,“ uzavírá Klára.

Více o této značce, působící v Praze, najdete na stránkách www.mimid.cz.

Martina Kotulová

Fotogalerie