Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

Na olympiádě si může zachytat také brankář Vítkovic Patrik Bartošák!

Do nominace české hokejové reprezentace pro zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu byl trenérem Josefem Jandačem zařazen také čtyřiadvacetiletý brankář HC Vítkovice Ridera Patrik Bartošák.

Vítkovický gólman je celkově osmnáctým hokejistou ostravského klubu, který se podívá na turnaj pod pěti kruhy. Právě díky němu bude mít vítkovický hokej zastoupení i na olympijském turnaji 2018 v korejském Pchjongčchangu.

"Jsem z nominace nadšený, protože je pro mě obrovskou ctí reprezentovat naši zemi, zvlášť na takové akci, jakou jsou olympijské hry," vyjádřil se brankář pro oficiální klubovou stránku na sociální síti Facebook.

Bartošák, který je rodákem z Kopřivnice, je zároveň historicky sedmým hokejistou, který do české olympijské reprezentace zamířil přímo během svého působení ve vítkovickém ligovém či extraligovém celku. Není ale jediným zástupcem vítkovické hokejové školy v olympijské reprezentaci pro letošní rok.

Mezi obránci v nominaci figuruje ostravský rodák a odchovanec Adam Polášek, který v této sezoně působí v KHL (Soči). Naději na nominaci do reprezentace měl i vítkovický útočník Jakub Lev, ale toho nakonec trenér Josef Jandač nepovolal.

„Mužstvo bude vyvážené v obraně i v útoku. Věřím, že budeme hodně dobře bránit a tím pádem dostávat málo gólů. Na druhé straně zároveň očekávám, že máme kvalitní ofenzivu a tudíž budeme schopni být produktivní,“ uvedl při pondělním oficiálním oznámení nominace reprezentační kouč.

Brankářskou trojici budou vedle Bartošáka podle očekávání tvořit Dominik Furch a Pavel Francouz. Celkově je Patrik Bartošák osmnáctým vítkovickým hokejistou, který se kdy představil na olympijském turnaji. Zařadil se po bok legend jako Miroslav Vlach, Jan Kasper či František Černík a hvězd Pavla Kubiny, Filipa Kuby či Marka Malíka.

V případě historického úspěchu může navázat na zlatý triumf Richarda Šmehlíka a Davida Moravce z Nagana 1998. Pro úplnost se sluší dodat, že je teprve třetím vítkovickým brankářem v olympijské nominaci. Před ním hájili branku české reprezentace pod pěti kruhy jen Jaromír Šindel a Jakub Štěpánek.

Olympijská nominace českých hokejistů pro turnaj v korejském Pchjongčchangu:

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL).

Obránci: Michal Jordán, Jan Kolář (oba Chabarovsk/KHL), Ondřej Němec (Kometa Brno), Tomáš Kundrátek (Nižnij Novgorod/KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL), Jakub Nakládal (Jaroslavl/KHL), Adam Polášek (Soči/KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk/KHL).

Útočníci: Milan Gulaš, Tomáš Mertl (oba Plzeň), Michal Birner, Roman Červenka (oba Fribourg-Gottéron/Švýc.), Martin Erat (Kometa Brno), Petr Koukal (Hradec Králové), Michal Vondrka (Chomutov), Roman Horák (Podolsk/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Michal Řepík (Slovan Bratislava/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).