Nejnovější zprávy: V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál ​Příští sezona bude pro opavský basketbal výzvou, říká Dušan Štěnička

Společnost

Na ostravské ubytovně se vraždilo. Muž ubodal kolegu, se kterým popíjel

Policie obvinila čtyřiačtyřicetiletého muže z vraždy šestačtyřicetiletého známého na ubytovně v Ostravě-Vítkovicích.

Po hádce na něj zaútočil nožem a způsobil mu několik ran. Novinářům to dnes řekla policejní mluvčí Lenka Sikorová. Zatím podle ní není jasné, zda požár, který pak na místě činu vypukl, založil úmyslně pachatel ve snaze zahladit stopy, nebo zda oheň vzplál nešťastnou náhodou.

„Příčiny požáru jsou stále v šetření,“ řekla mluvčí.

Na místě začalo hořet v úterý před 22:00. Hasiči tam pak našli mrtvého muže a policie pojala podezření, že se stal obětí násilí. „Naši kriminalisté již v brzkých ranních hodinách přišli na stopu, která je záhy zavedla k osobě podezřelého,“ řekla Sikorová.

Kriminalisté podezřelého během středy vyslýchali a v závěru dne i obvinili z vraždy. Podle Sikorové s policií částečně spolupracoval.

Mluvčí řekla, že muži spolu popíjeli alkohol. Začali se hádat, spor přerostl ve fyzickou potyčku, kterou obviněný zakončil útokem nožem.

„K osobě pachatele lze uvést, že již měl kriminální minulost, a to násilného charakteru,“ řekla Sikorová.

Jelikož se pachatel dopustil činu zvlášť surovým způsobem, může být odsouzen na 15 až 20 let vězení, anebo potrestán i výjimečným trestem. Policisté navrhli vzetí obviněného do vazby.