Nejnovější zprávy: Hasiči zachraňovali z cisterny dva dělníky, kteří se uvnitř přiotrávili Před 87 lety začala stavba letiště v Hrabůvce. Fungovalo do roku 1959

Gastronomie

Na ostravský street food Černý kůň přijede Kašpárek i michelinský kuchař z Vídně

V sobotu se v Ostravě znovu otevřel street food market Černý kůň. Spokojeným návštěvníkům chybělo jediné – příjemnější počasí.

Radek Kašpárek na loňské návštěvě street food marketu Černý kůň. Foto: Radim Kolibík

Sobotní teploty ani zdaleka nepřipomínaly jaro. Venku mrzlo a sněžilo, zvědaví návštěvníci se ale nenechali odradit a přišli se podívat, co všechno si pro ně Černý kůň přichystal.

Stálá nabídka ostravského street food marketu na Nádražní ulici, který zahájil druhou sezonu, slibuje skvělý gastronomický zážitek. Burgery a hot dogy servíruje Angel Grill, na scéně je Ryba do ruky či Farmia Food s regionálními a zdravými potravinami. O sladký zážitek se postarají Bubble Waffle by Jana nebo stánek Marijen, ve kterém se připravují malé holandské lívanečky. Pitný režim zajistí Dock.

„Během dubna tady ještě přibudou vegetariánské Kocouří způsoby,“ řekl Magazínu PATRIOT jeden ze spolumajitelů Černého koně Jakub Šusta.

Na ostravský market každý týden přijedou jeden nebo dva food trucky, které budou doplňovat stálou nabídku. „Od května se přidá taky jeden zajímavý a velký partner na vína. Takže budeme pořádat i festival ryzlinku nebo jihomoravských vín,“ prozrazuje Šusta.

Během prvního víkendu do centra Ostravy dorazili i prodejci exotického ovoce Virunga, kteří by se na místo měli v určitých intervalech vracet. „Plánujeme i další tematické akce, například festival guláše nebo burger festival,“ dodal Jakub Šusta.

Letos došlo k prodloužení areálu, na food marketu bude taky nový nábytek či terasa. A návštěvníci se v průběhu příštích měsíců mohou těšit i na zajímavé hosty. Černého koně opět navštíví Radek Kašpárek, ale taky jeden michelinský kuchař z Vídně. „Všechno ale odhalíme postupně,“ usmál se Šusta.

V dubnu se bude otvírací doba odvíjet ještě podle počasí. Od května už ale bude pravidelně otevřeno každý den kromě pondělí, ve všední dny od 11 do 20 hodin, v pátky a o víkendech do půl desáté. Market bude v provozu do října a poté by se mohl proměnit ve vánoční trhy.

V místech, kde se Černý kůň nachází, se v příštích letech plánuje výstavba nového bytového domu, Ostrava ale o svůj street food market nepřijde. „Až k tomu dojde, tak máme v plánu se přesunout do jiného místa v centru Ostravy,“ hledí do budoucna Šusta.

Fotogalerie

Autor: Michaela Klimšová a Petr Sobol