Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Společnost

Na přejezdu ve Studénce opět uvízl kamion. Prorazil závory a ujel

Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku dnes odpoledne opět uvízl mezi závorami kamion. Řidič je prorazil dřív, než přijel vlak, a z místa ujel. Policisté jej už zadrželi, řekl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. V červenci do uvízlého kamionu na stejném místě narazil ve vysoké rychlosti vlak Pendolino. Tři lidé tehdy zemřeli.

„Máme informaci, že kolem 13:15 na železniční přejezd ve Studénce vjel kamion řízený cizincem,“ uvedl Gřes. Podle něj tam řidič vjel v době, kdy to světelná i zvuková signalizace zakazovala. Vzápětí klesly závory a nákladní automobil zůstal v kolejišti.

Podle videozáznamu se řidič rozjel, závoru prorazil a z místa ujel. Vše stihl ještě před tím, než se k přejezdu přiblížil vlak. „Podle poznávací značky jsme už kamion vypátrali a řidiče zajistili. Obviněn může být z obecného ohrožení,“ řekl Gřes. Dodal, že kvůli poškození závory je nyní na trati Ostrava – Praha zaveden nouzový režim a vlaky v daném úseku musejí snížit rychlost.

V červenci do uvízlého kamionu s nákladem plechů narazil rychlík Pendolino. Nehodu tři lidé nepřežili, dalších 18 lidí se zranilo. Policie obvinila řidiče polského kamionu, který vyvázl bez zranění.

Oba případy se staly jen na dohled od místa, kde před lety při jiném železničním neštěstí také umírali lidé. Do trosek zříceného mostu 8. srpna 2008 narazil mezinárodní rychlík Comenius. Nehoda si vyžádala osm mrtvých a desítky zraněných. Viník zatím nebyl určen, soud se stále táhne. Obžalováno je osm manažerů a pracovníků firem, které most opravovaly, a jeden úředník.