Nejnovější zprávy: V rozvodněné řece uvízlo auto, řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči Nový trend: Majitel restaurace na plac nebo do kuchyně!

Společnost

Na sjezdovce se první den prázdnin vážně zranily dvě děti

Hned v první den, kdy začaly jarní prázdniny, a do Jeseníků přibylo výrazné množství dětských návštěvníků, řešili členové Horské služby dvě těžká zranění.

Během odpoledne si osmiletá lyžařka při nezvládnutém pádu poranila stehenní kost. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění. I k dospělému bychom přivolali vrtulník, v případě dívky bylo jasné, že Letecká záchranná služba musí pomoct,“ komentoval událost Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Posádka vrtulníku z Olomouce pak dívku transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

Následně došlo na Červenohorském sedle během jízdy desetiletého chlapce v lese mimo sjezdovou trať k nárazu do stromu. „Měli jsme podezření na poranění páteře. Kromě toho utrpěl i tržnou ránu na krku. Měl vlastně štěstí, že k poranění došlo jen asi dva centimetry od tepny, kousek vedle a nehoda by měla tragické následky,“ uvedl Michal Klimeš.

Horští záchranáři i k hochovi povolali vrtulník, ten ale kvůli špatnému počasí nemohl přistát, takž jej nakonec do nemocnice transportoval sanitní vůz.

„V následujících týdnech zažijí Jeseníky vzhledem k postupně pokračujícím jarním prázdninám mnoho hromadných lyžařských zájezdů dětí. Rodiče i pedagogy proto upomínám, aby za všech okolností dbali na bezpečí svých svěřenců,“ důrazně varoval náčelník Klimeš.

Dodal, že v první řadě by dospělí měli dohlédnout, aby děti nejezdily mimo určené tratě a měly na sobě všechny důležité bezpečnostní prvky.