Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Společnost

​Na Slezské začal v lednu ve dvou lokalitách platit nový systém parkování

Na sídlišti Kamenec a v lokalitě Františkov byly od 1. ledna zřízeny parkovací zóny.

Foto: Slezská Ostrava

Na parkovištích na Kamenci a na vymezených parkovacích místech v ulicích Františkova lze nyní až na výjimky zaparkovat pouze s parkovací kartou R nebo A.

Dosud bylo vydáno 272 parkovacích karet. V obou lokalitách je zachována zhruba pětina parkovacích míst, která zůstala nezpoplatněna nebo na nich mohou lidé parkovat na časově omezená stání nebo stání za úhradu v parkovacím automatu.

Pro zřízení parkovacích zón se vedení obvodu rozhodlo z důvodu zajištění komfortnějšího parkování pro místní občany nebo firmy sídlící na Slezské.

Bez této regulace dopravy docházelo k obsazení parkovacích míst lidmi, kteří mířili za řeku do centra Ostravy.

„Ohlasy místních občanů máme zatím velmi pozitivní. Lidé mohou bez větších potíží během všedního dne u svých domů zaparkovat, což bylo před zavedením parkovacích zón takřka nemožné,“ hodnotí první týdny, kdy nový systém začal platit, starosta Richard Vereš.

Zavedení novinky se obešlo bez komplikací, zájemci si vyzvedávali své parkovací karty v recepci úřadu na Náměstí J. Gagarina. Během ledna dostávají v daných zónách řidiči za stěrač leták s upozorněním, že byly zřízeny parkovací zóny a není povoleno parkovat mimo vyhrazená stání a také s informacemi o tom, jak je možné parkovací karty získat.

„V průběhu letošního roku budeme průběžně vyhodnocovat, jak systém rezidentního parkování funguje. Máme v plánu ho rozšířit i na další parkovací místa, která se budou postupně zřizovat v rámci investičních projektů. Například na Kamenci zůstalo nadále neregulováno parkování na plochách mezi ulicí Bohumínskou a estakádou Bazaly. Tyto plochy však plánujeme do rezidenčního parkování zařadit hned po dokončení další etapy regenerace sídliště. Dále plánujeme zjednosměrnění ulic Zámostní, Vilová a Sazečská v lokalitě Františkov. Tím na nich bude možné oficiálně vytvořit další parkovací místa. Předpokládáme, že v průběhu času se bude počet rezidentních míst navyšovat,“ uvedl starosta Richard Vereš.

Parkovací karty lze vyřídit osobně v budově úřadu na ul. Nám J. Gagarina a v případě rezidentní karty je možné zažádat o kartu rovněž online.

Veškeré podrobnosti o možnosti získání parkovacích karet jsou uvedeny na webových stránkách www.slezska.cz.