Společnost
01/04/2023 Jaroslav Baďura

​Na střeše zrekonstruované Ostravice vznikne Džungle, nová expozice zoo

V nově otevřené Ostravici bude fungovat v českém i světovém měřítku naprosto ojedinělý projekt – na střeše vznikne unikátní zoo.

Expozice s názvem Džungle nabídne návštěvníkům jedinečnou procházku světem zvířat, a to v atraktivním prostředí zrekonstruovaného bývalého módního domu s výhledy na ostravskou metropoli. Ostravica se tak stane vskutku kreativním centrem, nabízejícím prostory nejen pro podnikání, coworking či kulturu, ale taktéž pro vzdělávání a odpočinek.

Nově vznikající expozice Džungle navazuje na rozvojový plán města Ostravy, v rámci kterého se v loňském roce otevřely dvě nové expozice pro vzácné primáty a další zvířata.

Vizualizace: Boutique Business Inkubátor Ostravica

Zoo Ostrava v minulých letech prošla a stále prochází výraznou proměnou a vznik výstavy v prostorách Ostravice je důležitým milníkem nejen pro ni, ale také pro bývalý obchodní dům.

„Od začátku usilujeme o to, aby se Ostravica opět stala atraktivní branou do centra Ostravy a byla impulzem pro jeho další rozvoj. Myšlenka vytvořit pavilon Džungle je dalším krokem na této cestě,“ vysvětluje Jindřich Vaněk, mluvčí projektu Boutique Business Inkubátor Ostravica, a dodává: „Abychom vzájemnou spolupráci více podpořili, domluvili jsme se s dopravním podnikem, že se zastávka Elektra přejmenuje na Zoo Ostravica.“

Obě strany nyní řeší praktickou stránku realizace nového pavilonu, aby v něm zvířata měla kvalitní životní podmínky a zároveň vše splňovalo stavební předpisy. „Design a konstrukci nezbytných sítí a zábran nyní konzultujeme se zástupci Národního památkového ústavu, aby realizace byla v souladu s cíli památkové ochrany,“ upřesňuje výkonný ředitel Bystroň Group Pavel Konečný.

S vedením Zoo Ostrava rovněž probíhají jednání o výběru vhodných živočišných druhů. „Nejdůležitější je pro nás welfare zvířat, takže vše pečlivě diskutujeme s odborníky. Expozice bude samozřejmě koncipována tak, abychom zajistili maximální komfort a bezpečnost zvířatům i návštěvníkům. Všechny milovníky přírody tímto zveme k netradiční procházce v oáze zeleně a klidu,“ láká na budoucí expozici Jindřich Vaněk.

Sdílejte článek