Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Byznys

Na titulní straně: Hrdý třinecký patriot Ján Moder

Právě dnes vychází první letošní číslo Magazínu PATRIOT, na jehož titulní straně je úspěšný třinecký „Ocelář“ Ján Moder. Přestože rozhovory médiím nedává, v našem případě udělal výjimku. Proč? Protože je sám patriot. A ne ledajaký.

Ján Moder (Foto: Vladimír Pryček)

„Váš časopis je spíše regionální, což se mi líbí více. Lidé si to pak samozřejmě mohou dohledat. Ale já prostě odmítám rozhovory do velkých časopisů s tím, že na mně není nic zajímavé, ať si najdou jiné, zajímavější osobnosti,“ říká Ján Moder.

Rodák z Nitry ovšem v rozhovoru ukazuje, že rozhodně je osobností, která má co říct.

Vzpomíná na to, jak pro něj byl první kontakt s Třineckem v 80. letech „náročnější“ a že tehdejší pošmourné prostředí v něm vyvolávalo mírně depresivní stavy.

Názor změnil, když blíže poznal nejen Třinec a okolí, ale hlavně tamní lidi.

„Myslím si, že místní lidé mají takovou vnitřní ambici dokázat něco víc než ostatní, je to pak spojené s pracovitostí, nasazením. Když se s těmito lidmi dobře pracuje, dá se toho s nimi hodně dosáhnout. To se mi na Třinecku nejvíc zalíbilo,“ přiznává Moder.

V současnosti je prvním místopředsedou dozorčí rady Třineckých železáren a prezidentem extraligového klubu HC Oceláři Třinec.

V něm působí více než dvacet let. Začal v sezóně 1997/98, kdy tehdejší „Železárny“ vybojovaly postup do finále extraligy a získaly stříbrné medaile a titul vicemistra.

Z pozice čelního představitele klubu se v minulých letech zásadně zasloužil o výstavbu moderních hokejových stánků, Werk areny a Mini Werk areny.

Cíle, a nejen ty sportovní, si pořád klade nejvyšší. „Sportovní novináři se na začátku sezóny ptají, jaké jsou naše cíle. Odpověď je vždy titul. A novináři se smějí. Ale přece když člověk sportuje, tak to dělá proto, že chce vyhrát,“ dodává Ján Moder.

Celý rozhovor si můžete přečíst v únorovém Magazínu PATRIOT, který každé dva měsíce přináší unikátní příběhy, reportáže a články z našeho kraje. Předplatné časopisu nebo jednotlivé vydání si lze objednat přímo na webu.

Fotogalerie