Nejnovější zprávy: ​Hokejová Poruba získala slovenského reprezentanta Kozáka! Vesnici zakázali uspořádat den obce, tak jej udělala online

Kultura

Na titulní straně: Tomáš Kačo a jeho cesta z Nového Jičína do Los Angeles

„Všechno je jen a jen o lidech, o tom, koho v životě potkáte a jak na něho zapůsobíte,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Magazín PATRIOT úspěšný klavírista a skladatel Tomáš Kačo.

Tomáš Kačo (Foto: Karel Kita)

Vyprodává nejprestižnější koncertní sály v Americe, kde v roce 2017 absolvoval uznávanou hudební akademii v Bostonu. Odtud se pak vydal do Kalifornie.

V Los Angeles pracuje na poloviční úvazek v malé soukromé škole jako učitel hudby. „Zbytek času věnuji komponování a také zalévání a zkrášlování svého talentu a životního poslání. Je zapotřebí se rozvíjet, aby snahy člověka někam směrovaly,“ říká Tomáš Kačo.

Rodák z Nového Jičína a absolvent ostravské Janáčkovy konzervatoře se do našeho kraje vrátil jako host a zároveň laureát letošních Cen Jantar pro nejlepší moravskoslezské umělce.

Během slavnostního ceremoniálu v Gongu zahrál píseň, kterou se naučil už na základní škole.

Jak se mu v Dolní oblasti líbilo? „I když jsem v Ostravě žil v letech 2004 až 2007, nikdy jsem do těchto končin nezavítal. Když jsem projížděl celým areálem, sálala z něj neskutečná energie. Opravdu velmi působivé prostředí, za kterým člověk vidí celou historii,“ odpovídá hudebník.

Jeho specializací je hudební mix, kterým „dostal“ publikum ve slavné Carnegie Hall či v Kennedy centru. Ve svých skladbách uplatňuje klasické elementy, jazz i prvky z romské hudby.

„Jsem nezařaditelný. Nemůžete o mně říct, že hraji klasiku, romskou hudbu nebo že jsem jazzový pianista. Vyplynulo to z mé přirozenosti,“ vysvětluje Tomáš Kačo.

Mladý muž, který se dokázal prosadit nejen svým talentem, ale hlavně vůlí a touhou se zlepšovat, se v Ostravě letos ještě objeví.

A to velmi brzy, neboť 4. června v Domě kultury zahraje skladby z alba My Home.

„Mám velkou radost, že jsem pozvání na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka obdržel, a moc rád bych všechny na tento koncert pozval,“ vzkazuje.

Celý rozhovor Tomáše Kača s reportérem Magazínu PATRIOT Martinem Jirouškem si můžete přečíst v květnovém Magazínu PATRIOT, který opět přináší originální a inspirativní reportáže, rozhovory a články o lidech z našeho kraje.
Předplatné časopisu nebo jednotlivé vydání lze jednoduše objednat přímo na webu.

Fotogalerie