Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Cestování

Na výlet za krajskými památkami se můžete vydat s novou aplikací

Nový mobilní průvodce zve zájemce za turisticky atraktivními památkami v Moravskoslezském kraji. Autorem aplikace, která je bezplatně dostupná na krajských stránkách, je zaměstnanec krajského úřadu Radim Fojtík.

Jedna z krásných památek našeho kraje, zámek v Hradci nad Moravicí (Foto: msk.cz)

Po úspěšné aplikaci, která zvala do krajských pivovarů a minipivovarů, přišel Radim Fojtík s průvodcem po nejzajímavějších památkách. Autor využil aplikaci Story Maps, která umožňuje spojit mapy s textem, nápaditými obrázky a multimédii.

„Po zveřejnění aplikace o pivovarech mí přátelé vtipkovali, že bych měl zájem vyvážit a zapracovat na něčem serióznějším. Nápad věnovat se kulturním památkám mě nadchl a práce na této aplikaci mě opravdu bavila. Budu rád, když si lidé díky ní udělají nějaký hezký výlet a připomenou si, že je v našem kraji krásně,“ uvedl pro web Moravskoslezského kraje Radim Fojtík, který již pracuje na další aplikaci zaměřené na autokempy.

Aplikace „Kultura a památková péče v Moravskoslezském kraji“ obsahuje národní kulturní památky, chráněná území jako městské a venkovské památkové zóny či rezervace, dále vybrané hrady a zámky, dřevěné kostely a kaple nebo přehled příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, včetně fotografie nebo loga a stručného popisu daného místa.

Mobilní průvodce, který může se startem turistické sezóny přijít opravdu vhod, vznikl ve spolupráci s odborem kultury a památkové péče Moravskoslezského kraje.

„Mám radost, že nová aplikace naláká další návštěvníky a upozorní na místa, která našemu kraji dodávají kulturnější nebo i duchovnější rozměr,“ doplnil první náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.