Nejnovější zprávy: Neznámý muž nepřežil střet s vlakem mezi Jistebníkem a Studénkou Louka na bývalé skládce se stala útočištěm pro včely

Společnost

Nákaza neustupuje, v Moravskoslezském kraji za týden přibylo 235 nemocných

​V Moravskoslezském kraji za poslední týden výrazně přibylo lidí nakažených koronavirem, nově onemocnělo 235 osob.

Ilustrační foto: Archiv

Minulý pátek přitom týdenní nárůst představoval 132 nových případů. Aktuálně hygienici v kraji evidují od počátku pandemie 2122 nemocných, minulý pátek jich bylo 1887.

Největší přírůstky připadají na Karvinsko a Frýdecko-Místecko, kde jsou lokální ohniska nákazy. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice Ostrava.

Během týdne se z nemoci covid-19 uzdravilo dalších 78 nakažených, když k dnešnímu ránu bylo v regionu 1166 uzdravených, před týdnem to bylo 1088 lidí.

Během týdne v souvislosti s koronavirem zemřel jeden člověk, k dnešnímu ránu bylo 59 zemřelých.

Největší nárůst za týden opět hlásí Karvinsko, kde se hygienici několik týdnů museli zabývat nakaženými na Dole Darkov těžební společnosti OKD. Počet nových případů souvisejících s tímto ohniskem je ale v posledních dnech malý a situace se podle hygieniků uklidnila.

Ve čtvrtek ale hygienici nařídili plošné testování na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih, které začalo dnes. Za posledních několik týdnů totiž na těchto dolech evidují 149 nakažených.

V okrese Karviná za týden přibylo 158 nemocných, minulý pátek jich tam bylo 706 a k dnešnímu ránu 864. Větší nárůst zaznamenalo také Frýdecko-Místecku, kde se hromadná nákaza vyskytla v Domově Důstojnost v Nýdku.

V okrese je od počátku pandemie 382 nakažených, o 55 více než před týdnem.

Na Ostravsku během týdne přibylo 16 nakažených, ráno jich bylo 534. Na Novojičínsku jsou od minulého pátku čtyři nově nemocní, celkem 108 pozitivně testovaných.

Na Opavsku přibyli dva lidé s koronavirem a celkový počet nakažených vzrostl na 208. Na Bruntálsku již řadu týdnů nemocní nepřibývají, nakaženo tam bylo 26 lidí.