Nejnovější zprávy: ​Podobu památníku válečným veteránům určí výtvarně-architektonická soutěž Nebojte se nabídnout seniorům pomoc, říká dobrovolnice

Společnost

Náklaďáky ven! Poruba zakáže parkování těžkých aut na území obvodu

​V ostravském městském obvodu Poruba bude od března v odpoledních a nočních hodinách platit zákaz parkování nákladních vozidel nad 2,5 tuny.

Ilustrační foto: Archiv

Stát budou moci jen na vyhrazených místech, kterých je v městské části připraveno devět s celkovou kapacitou 180 míst. Novináře o tom dnes informoval mluvčí obvodu Martin Otipka.

"Vymístění nákladních aut nad 2,5 tuny je věc, kterou dlouho připravujeme a má podporu většiny obyvatel Poruby. Podle ankety, kterou v minulosti městský obvod zveřejnil na svém facebookovém profilu, jsou dvě třetiny obyvatel obvodu pro vymístění dodávek z Poruby. Vždyť taková vozidla zabírají mnohdy více než jedno parkovací místo a často brání bezpečnému vyjíždění z parkoviště," uvedl místostarosta Miroslav Otisk (ANO).

Zákaz parkování bude platit mimo vyhrazená místa od 1. března, vždy od 17:00 do 07:00. Osobních vozů nad 2,5 tuny se zákaz netýká. Na vytipovaných plochách už je instalováno svislé dopravní značení.

Do konce února ještě město umístí dopravní značky na všech příjezdech do Poruby. Od března pak obvod nařízení začne s pomocí policie kontrolovat.

"Zkušenosti z jiných měst nám ukazují, že řidiči, kteří jezdí pro firmy, z velké části začnou parkovat v areálech svých zaměstnavatelů. Už jen to uvolní řadu míst pro Porubany. Takže jen samotné vymístění by mělo snížit počet dodávek parkujících v Porubě. Pro ostatní budou k dispozici odstavná parkoviště," doplnil místostarosta.

Odstavná parkoviště budou v ulicích Otakara Jeremiáše, Bedřicha Nikodema, Karola Šmidkeho, Pavlouskova, Jana Šoupala, 17. listopadu, Sokolovská, Skautská a Polská.

V případě porušení zákazu hrozí řidiči na místě pokuta až do 2000 korun nebo projednání přestupku ve správním řízení.