Byznys
15/01/2020 Jaroslav Baďura

Nákupní centrum Géčko má za sebou první rok a chystá řadu akcí

Ostravské nákupní centrum Géčko oslavilo na konci roku první rok provozu.

"Jsem ráda, že si naše Géčko získalo první pravidelné zákazníky a věřím, že jich bude stále přibývat," říká ředitelka Géčka Adéla Hlavsová.

Co je u vás nového?
Začátek roku je v nákupních centrech obdobím slev a povánočních výprodejů. Zatímco celý předvánoční čas hekticky sháníme dárky pro své nejbližší, nyní je zde příležitost výhodně nakoupit v klidu a pohodě. V Géčku tedy během ledna mohou naši zákazníci pořídit s výraznými slevami oblečení, sportovní vybavení, obuv, hračky, elektro, drogerii a další. Nejedná se vždy o výprodeje, ale mnozí prodejci zlevňují i nové zboží. Velkou novinkou je pro nás otevření části silnice I/11 neboli prodloužené Rudné. Dostavba a zprovoznění této části silnice významně ulevilo zatížené dopravě v městském obvodu Ostrava-Poruba. Díky tomu je nyní naše nákupní centrum Géčko i HM Globus lépe dostupné i ze vzdálenějších částí Ostravy a cesta k nám je mnohem kratší než dřív.

Víme, že jste v závěru roku vymysleli unikátní projekt, který pomohl rodinám s nemocnými dětmi, přiblížíte, o co šlo?
Ano, 17. listopadu jsme slavnostně rozsvítili Vánoční strom a originální výzdobu. Při této příležitosti jsme natočili krátké „flashmob“ video, které jsme před Vánoci sdíleli na našem facebooku. Akci jsme nazvali Pošli srdce dětem, protože za každého, kdo naše zpívající video sdílel a poslal nám do komentáře srdíčko, přispělo Géčko částkou 5 Kč rodinám pečujícím o onkologicky nemocné děti. Spolek HAIMA Ostrava, který působící při dětském hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě, vybral dvě rodiny, které takovou pomoc velmi potřebovaly. Naším cílem bylo před Vánoci potěšit a ulehčit těžkou životní situaci rodinám 13leté Šárky a 5letého Dominika společně s našimi zákazníky. Dvacátého prosince jsme akci ukončili.K tomuto datu dosáhlo video 2 652 sdílení, čímž naši zákazníci nasbírali 13 260 Kč. K této částce jsme se rozhodli ještě pněco řidat a spolku HAIMA Ostrava jsme předali 20 000 Kč. Věříme, že se nám společně podařilo těmto rodinám zpříjemnit svátky a zároveň nás velmi těší milé komentáře a pozitivní ohlasy lidí na tento počin.

Jak hodnotíte celkově uplynulý rok?
Pro Géčko to byl významný rok už z toho důvodu, že byl jeho první. Otevřeli jsme v říjnu 2018 a od té doby bylo naším největším cílem zapsat Géčko do povědomí zákazníků jako centrum pro rodinné, každodenní nákupy. S radostí můžu říct, že se nám to daří. Pomáhá nám v tom především dobrá skladba nájemců v Géčku, která umožňuje nakoupit vše, co člověk běžně potřebuje. Parkování u nás je pohodlné, výběr potravin v sousedícím HM Globus je vysoce kvalitní a při kávě si díky řadě dětských prvků opravdu odpočinete.

Co chystáte pro vaše zákazníky letos?
Tak jako v minulém roce, i letos máme pro zákazníky připravenu spoustu akcí. Kromě těch prodejních mám na mysli i akce, které mají zákazníky pobavit a zpříjemnit jim nákupy u nás. Hned 18. ledna nás čeká Wikiho zábavná show s mimoni, která potěší zejména děti, zatímco rodiče mohou v klidu nakupovat. V únoru se můžete kromě Valentýna těšit i na Jobfest - veletrh pracovních příležitostí, který se v Géčku bude konat už podruhé. Chystáme také slevové dny a spoustu dalších akcí, o kterých budeme průběžně informovat. Detaily k jednotlivým akcím stejně jako dříve zmíněné Vánoční video mohou zákazníci najít na našem facebooku.

Sdílejte článek