Politika
30/10/2015 Jaroslav Baďura

Náměstek hejtmana má problém. Straníci ho upozadili na kandidátce

Úsloví o tom, že doma nebývá nikdo prorokem, zažívá na vlastní kůži náměstek moravskoslezského hejtmana Martin Sikora (ČSSD). Ač je v okrese Frýdek-Místek, kde má domovskou stranickou organizaci, jedním v politice z nejvýše postavených členů, jeho kolegové na to při stranických primárkách nebrali zřetel. Odsunuli jej na poslední místo kandidátky.

Ještě se prý nic neděje, krajská konference může pořadí na konečné kandidátce do krajských voleb, které se konají už za rok, změnit. Jenže nepříliš očekávaný počin sociálních demokratů z okresu Frýdek-Místek dává tušit, že se v zákulisí strany se přece jen něco děje.

Martin Sikora pro deník Mf dnes, který zpravodajství z primárních voleb zveřejnil, uvedl, že jde o osobní mstu a vyřizování účtů. O čí mstu konkrétně jde nebo jaké účty se zde vyřizují, však Sikora ani deník Mf dnes neuvedli.

Sociální demokraté mají podle posledního průzkumu agentury Respond pro Magazín PATRIOT nakročeno k vítězství v krajských volbách, byť jim šlapou, alespoň podle průzkumu, na paty kandidáti ANO.

Pokud ale vyjdou najevo další spory mezi sociálními demokraty a voliči zjistí, že ČSSD není zdaleka jednotná a uvnitř strany se odehrávají zákulisní a netransparentní boje o moc, pak se mohou za rok z vítěství v krajských volbách radovat jiní…

Sdílejte článek