Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Politika

Náměstka Kovala, který boural opilý, nahradí Richard Žabka

Novým náměstkem primátora Frýdku-Místku dnes zastupitelé zvolili Richarda Žabku (KDU-ČSL). Ve funkci nahradil stranického kolegu Libora Kovala, který před časem rezignoval poté, co pod vlivem alkoholu boural ve služebním vozidle. Svěřenu měl sociální oblast.

Žabka byl dosud členem kontrolního výboru zastupitelstva města. Tam ho nahradí radní Marcel Sikora (KDU-ČSL). Zastupitelé se dnes k incidentu Kovala již nevraceli, ani na něj nevznesli žádné dotazy.

„V souvislostí s mou nehodou jsem se rozhodl rezignovat na místo náměstka primátora statutárního města Frýdek-Místek. Veškeré škody, které jsem způsobil, uhradím. Nechci, aby celá tato kauza poškozovala dobré jméno KDU-ČSL,“ uvedl v minulém týdnu Koval ve svém prohlášení na Facebooku.

Radnici ve Frýdku-Místku nyní ovládá koalice ČSSD, hnutí Naše město F-M a KDU-ČSL, kterou v lednu posílili dva zastupitelé za hnutí ANO. Oba v prosinci odešli z klubu zastupitelů hnutí ANO a založili si klub vlastní. Původně menšinová koalice se tak změnila ve většinovou a má v třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu převahu 22 hlasů.

ANO po volbách získalo 15 mandátů, ČSSD 12, Naše město F-M a KSČM po šesti a lidovci mají čtyři zastupitele. V zastupitelstvu po volbách vznikl ještě Realistický klub, jehož členy je nyní jeden zástupce původně zvolen za ČSSD a jeden původně zvolen za lidovce. V zastupitelstvu teď fakticky fungují dva kluby hnutí ANO, přičemž členové obou tvrdí, že hájí zájmy voličů hnutí. Podoba koalice se ve Frýdku-Místku měnila po volbách už několikrát.