Kultura
13/05/2021 Jaroslav Baďura

Naposledy, a pak už snad normálně. Mirai odehraje v Ostravě autokoncert

​Kapela Mirai se po roce vrací na „místo činu” do areálu Dolních Vítkovic.

Pro návštěvníky 4. června kapela připravuje živou show, vylepšenou stage s LED obrazovkami a předpremiéru pilotního singlu a videoklipu z nové desky, která vyjde na podzim.

Loňská atmosféra byla nepřenositelná a Mirai slibují, že letos bude ještě lepší a hlavně naposledy, kdy autokoncerty spolu s diváky zažijí. Kapacita návštěvnosti je omezená.

„Věříme, že tyhle koncerty jsou pro nás poslední, které pro auta odehrajeme. Ten formát je skvělý a v rámci všech současných omezení geniální, jak si zahrát naživo," zve za celou kapelu Mirai Navrátil.

"Věříme, že v červenci se už uvidíme, jak jsme byli zvyklí. I proto chceme koncerty pro auto ještě jednou prožít. Je to nejspíš naposledy v životě, kdy něco takového organizujeme. Je s tím milionkrát více práce, ale stojí to vážně za to. Těžko se to popisuje, ale to propojení mezi námi a lidmi v autech prostě funguje a myslím, že zažít to aspoň jednou v životě za to stojí. Přijeďte, tahle rozlučku v autech se už opakovat nebude,” dodává Mirai Navrátil.

Loňské autokoncerty v Ostravě a Brně byly pro kapelu i návštěvníky neuvěřitelným zážitkem a vstupenky se rychle vyprodaly. Mirai jsou první kapelou, jež takový koncert v ČR uskutečnila.

Úspěchu si všiml i proslulý server billboard.com. „Píše o drive in koncertech po světě, kde zmiňuje ty největší světové interprety jako Snoop Dogg, Chainsmokers, ale jako úvodní fotku článku použili naši fotku z Ostravy. To je šílené,” říká s úsměvem Mirai.

Už před časem kapela avizovala, že vydání třetího studiového alba je v plánu na letošní podzim. Nahrávací práce se blíží k závěru a Mirai v rámci autokoncertů představí první singl a záběry z videoklipu, který budou v nejbližších dnech natáčet.

Kapela už nyní prozradila, že to bude nejdražší videoklip, co kdy natočila. „Novou kapitolu a novou éru je třeba pořádně ohraničit, tak doufám, že všechny trochu překvapíme,” vzkazují Mirai.

Koncerty Mirai v autech NAPOSLEDY

PÁTEK 4/6 Ostrava https://www.tickethome.cz/mirai-koncert-pro-auta-2-ostrava/

STŘEDA 9/6 Praha https://www.tickethome.cz/mirai-koncert-pro-auta-2-praha/

SOBOTA 12/6 Brno https://www.tickethome.cz/mirai-koncert-pro-auta-2-brno/

Sdílejte článek