Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Společnost

Našel Baník vůdčí osobnost? Do Ostravy přichází zkušený bek Zápotočný

Celé léto se ostravský Baník snažil přivést hráče, který by v převážně mladém celku plnil roli lídra na náročné cestě druhou ligou. Pět dnů před startem soutěže, do které klub naposled sestoupil před 50 lety, hlásí příchod pětatřicetiletého stopera Tomáše Zápotočného.

Kouči Vlastimilu Petrželovi se tak plní požadavek na posílení právě do defenzivní formace, kde po odchodech Filipa Kaši a hlavně předčasném konci angažmá Martina Dobrotky chyběl hráč s vůdčími schopnostmi.

Zápotočný, který si během léta hledal nový klub a naposled měl podobnou roli v Příbrami, by měl být právě tolik očekávaným lídrem. Pro boje o postup ze druhé ligy je vybaven zkušenostmi z Liberce, Besiktase Istanbul, Udine, Bursasporu i Sparty Praha. Bývalý reprezentant uzavřel na Bazalech roční smlouvu.

„Zkušeného stopera jsme hledali celé léto. Když to nevyšlo s Dobrotkou, museli jsme se dívat po jiných možnostech a nakonec si plácli s Tomášem, který má zkušeností opravdu na rozdávání. Věříme, že to je správná osobnost, vedle které budou naši mladíci výkonnostně růst,“ řekl sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Příbramský odchovanec bude v současném kádru, do kterého deset nových hráčů přišlo a třináct včetně kapitána Daniela Holzera jich odešlo, jediným hráčem, který poznal fotbal na nejvyšší mezinárodní úrovni. Zápotočný získal mistrovské tituly v roce 2006 s Libercem, v roce 2009 s Besiktasem Istanbul, o rok později s jiným tureckým klubem Bursasporem a v roce 2014 se Spartou. Kromě toho si zahrál také řadu zápasů v evropských pohárech.