Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

​Nehraje se, ale v zákulisí klid není, říká manažer volejbalistů Zedník

Volejbalisté VK Ostrava si zahráli v nynější předčasně ukončené sezoně proti italské Modeně v Poháru CEV.

Ilustrační foto: vkostrava.eu

Chystali se na play off české extraligy, ale k němu už vzhledem ke zrušení dalšího průběhu soutěže ze známých důvodů kvůli koronavirové krizi nedošlo. Generální manažer klubu Tomáš Zedník přiblížil v rozhovoru pro Magazín PATRIOT volejbalovou současnost v době, kdy trvá nucený klid pod vysokou sítí.

Jak to vůbec vypadá v tomto mezidobí v ostravském volejbalovém klubu?
Od první poloviny května bychom chtěli trénovat podle podmínek, jaké jsou ze strany vládních opatření nastaveny pro sportovní činnost. Někteří hráči jsou pod smlouvou, kádr doplníme z juniorů. Už víme, že odejde polský blokař Marcyniak. V reprezentaci jsou i hráči z Ostravy, ale kvalifikace na mistrovství Evropy se neuskuteční a nejsou stanoveny jasné noty, co dál. Po organizační stránce v klubu klid není. Přece jen běží chod sháněním peněz a ekonomikou. Jednáme i s hráči s výhledem do další sezony. Jediné, co z obvyklého rytmu chybí, jsou ligové zápasy v domácím prostředí i v halách soupeřů, s čímž souvisí i zajišťování cestování po republice, které odpadlo.

Co nucená volejbalová pauza prakticky znamená pro funkcionáře, trenéry, hráče, sponzory i sportovní příznivce?
Je to smutné, když člověk nemůže dělat to, co má. Ale to platí i pro ostatní život, podnikatelský, civilní. V extralize jsme měli před sebou poslední kolo základní části a podle stávajícího umístění bychom nemohli skončit lépe než sedmí. Uvažovali jsme už o play off, v němž jsme chtěli překvapit jako v minulých letech. Život nás k tomu ale nepustil.

Za jaké situace v tabulce byla soutěž ukončena?
Odskočené v tabulce byly kluby VK Karlovarsko a Jihostroj České Budějovice. Všechny ostatní týmy tvořily výkonnostně hodně silný střed a až na konci zůstávaly celky Ústí nad Labem a Beskydy.

Vraťme se ještě k ostravské účasti v evropských pohárech.
Především je třeba podotknout, že jsme to brali jako velký svátek. Start v Poháru CEV jsme si vybojovali díky třetímu místu v předchozím ročníku extraligy. Na podzim jsme pak v evropském poháru přešli přes rakouský Aich/Dob a tím si zajistili možnost soubojů s Modenou. Tenhle klub patří do elitní čtyřky v italské lize.

S jakým prostředím jste se v Itálii setkali?
Nemyslím si, že by nás v Modeně něco zaskočilo. Tím že epidemie tam ještě nepropukla, tak nebyl důvod mít z něčeho strach. Tehdy bylo všechno úplně čisté. A o tom, co případně nastane, se nevědělo. Odehráli jsme s Modenou oba zápasy, tedy v Itálii i odvetu doma. Nedostali jsme se mezi osmičku postupujících, ale pak soutěž zrušili a sport přestal fungovat.