Gastronomie
28/10/2019 Admin PATRIOT

Nejen industriální památky. Dolní Vítkovice nabízejí i zajímavou gastronomii

V Dolních Vítkovicích se v poslední době začíná dařit kvalitní gastronomii.

Areál Dolních Vítkovic každý den láká stovky dětí, studentů, turistů i obyvatel města, protože je architektonicky zajímavý a programově pestrý.

Návštěvníci si mohou vybrat expozice ve Světě techniky, návštěvu bývalého plynojemu - dnešní multifunkční auly Gong s Milan Dobeš Museem nebo populární Bolt Tower.

A uznejte sami, že tato cesta za poznáním jde mnohem lépe s plným žaludkem. V Dolních Vítkovicích najdete spoustu možností občerstvení, kaváren a bister, které stojí za to navštívit.

Velmi populární je nejvýše položená kavárna v Ostravě. Bývalá vysoká pec, dnešní Bolt Tower nabízí široký výběr kvalitní kávy, čajů a domácích dezertů, které si vychutnáte spolu s unikátním výhledem na celou Ostravu.

Neméně zajímavá je návštěva kavárny Marylin. Marylin najdete v multifunkční aule Gong. Místní snídaně jsou naprostá pohádka. Na výběr máte od lahodných lívanců až po typickou anglickou snídani. Nabídka platí od pondělí do pátku od 7:30 a soboty a neděle od 8:30 vždy do 11 hodin.

Kavárna Marylin nabízí kromě snídaňového menu také stálou nabídku tří vymazlených jídel. Na výběr máte žebra s domácími hranolkami a lehkým salátkem, Fish & Chips nebo perfektně kořeněná křidélka.

Oblíbeným místem odpočinku je také Kavárna U6. V době obědů si zde můžete vybrat z nabídky dvou jídel, která je doplněná o lehké salátky, a jako sladkou tečku doporučujeme vybrat některý z vynikajících dezertů.

Atraktivní možností rychlé svačinky je kavárna ve Velkém světě techniky. Mezi nejmenšími jsou populární domácí palačinky a hot dogy, rodiče zase ocení stálou nabídku teplých jídel a polévek.

Pokud se tedy budete rozhodovat, kam vyrazit na rodinný výlet, navštivte Dolní Vítkovice. Mají vám co nabídnout.

Sdílejte článek