Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Společnost

Nejhlasitější koncert v Česku! V Ostravě zahraje kapela Manowar

Americká heavy metalová kapela Manowar ve čtvrtek v Ostravě zahájí své světové turné Gods and Kings. V hale zřejmě bude přes tři tisíce lidí. Do města muzikanti dorazili už minulý týden.

K dispozici mají stočlenných štáb, 11 kamionů a autobusů. Obrazovka na podiu bude mít 150 metrů čtverečních. Maximální výkon zvukové aparatury se zastaví 300.000 watech, řekl dnes za organizátory koncertu řekl Jan Kostecký.

Zvukař Martin Valový řekl, že vystoupení kapely bude s největší pravděpodobností aspirovat na titul nejhlasitějšího koncertu v Česku. „Aparatura bude mít velmi velký výkon. Něco podobného před lety mohla mít kapela AC/DC při koncertě v Praze na Strahově. Takový výkon nemá ani hlavní scéna na festivalu Colours of Ostrava. Například Rammstein při ostravském koncertě měli výkon 180.000 watů,“ uvedl.

Manowar v Ostravě naposledy vystupoval před rokem. Chystaná show má výrazně předčít tu, kterou mohlo ostravské publikum vidět při posledním koncertě loni v lednu. „Manowar se vždy řídil filozofií čím větší, tím lepší. Přesně tak tomu bude i nyní. Připadalo-li někomu předešlé turné svou velikostí a výpravou monstrózní, pak to, co fanoušci uvidí a uslyší na turné Gods and Kings, je ohromí dvojnásobně,“ vzkázal zakládající člen kapely Joey DeMaio.

Skupina už ve městě tráví několikátý den. Pro fanoušky objednala obří LED obrazovku s plochou 150 metrů čtverečních a s nejvyšším rozlišením. Střihači tři měsíce pracovali na videích, které se budou při koncertu pouštět. K dispozici hudebníci mají šest kamionů a pět autobusů.

Technika najezdí na turné ve 12 zemích Evropy 8000 kilometrů. „K zajištění turné bude potřeba 100 bedňáků na stavbu scény. Jsou to Američané, Němci, Angličané a také Češi,“ řekl Kostecký a dodal, že poprvé kapela zavítá do Běloruska a na Slovensko. Kromě Ostravy kapela v Česku vystoupí i 15. ledna v Brně a 19. a 20. ledna dvakrát v Praze. Na 18. ledna si hudebníci naplánovali ještě koncert v Bratislavě.

V Ostravě skupina vystupovala už čtyřikrát. V letech 1998, 1999 a v roce 2002. Naposledy pak loni, kdy do Ostravy zavítala v rámci svého turné Kings of Metal MMXIV World Tour, jímž kapela oslavovala 25 let od vydání jednoho z nejdůležitějších alb heavymetalové historie Kings of Metal.

Americká kapela patří k základním stavebním kamenům a průkopníkům heavy metalu. Muzikanti svou kariéru postavili na oddanosti žánru a nezaměnitelné skladbě písní.

Skupina získala nespočet ocenění, absolvovala přes 35 světových turné a zahrála si na těch nejvýznamnějších světových metalových festivalech.

Pyšnit se může i oddaností svých fanoušků, kterým jako poděkování natočila v roce 2009 baladu Father z alba Thunder in the Sky v 18 jazycích. V roce 2012 natočila kapela své dvanácté studiové album The Lord of Steel, které recenze označovaly za brutální a nespoutané.